Orеshchuk: Dinamо Karpin bilan g‘alaba qozonishni kutmoqda
Mashhur agent Roman Oreshchuk Valeriy Karpin rahbarligida «Dinamo» jamoasining kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, klub Karpin bilan g‘alaba qozonishni umid qilmoqda. Jamoada ko‘p rus futbolchilari bor va Karpin ularning har biri bilan yaxshi ishlay oladi.
U futbolni yaxshi tushunadi, shuningdek, jamoada kundalik hayot va o‘yin intizomi bor, bu esa oldingi murabbiy Lichkaga nisbatan yetishmayotgan edi, dedi Oreshchuk «RB Sport»ga bergan intervyusida. O‘tgan mavsum Rossiya chempionatida «Dinamo» beshinchi o‘rinni egalladi va 30 o‘yinda 56 ochko to‘pladi. Joriy mavsum oralig‘ida «Dinamo» Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin bilan uch mavsumlik shartnoma imzoladi.
Bu yangi kelishuv jamoaga yangi strategiya va barqarorlik olib kelishi kutilmoqda. Karpinning tajribasi va boshqaruvi jamoani yanada kuchaytirishi hamda yuqori natijalarni qo‘lga kiritishga yordam berishi mumkin.

Орещук: Динамо ждет победы с Карпиным
Известный агент Роман Орещук высказал мнение о будущем команды «Динамо» под руководством Валерия Карпина. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его словам, клуб надеется на победу с Карпиным. В команде много российских футболистов, и Карпин сможет хорошо работать с каждым из них.
Он хорошо понимает футбол, а также в команде есть дисциплина в повседневной жизни и игре, чего не хватало предыдущему тренеру Личке, сказал Орещук в интервью «RB Sport». В прошлом сезоне чемпионата России «Динамо» заняло пятое место и набрало 56 очков в 30 матчах. В текущем сезоне «Динамо» подписало трехлетний контракт с главным тренером сборной России Валерием Карпиным.
Ожидается, что это новое соглашение принесет команде новую стратегию и стабильность. Опыт и руководство Карпина могут укрепить команду и помочь добиться высоких результатов.
Таким образом, «Динамо» ставит перед собой цель еще больше укрепить свои позиции в российском футболе.