Carreras «Real»ga o‘tmaganining sababi ma’lum bo‘ldi
Rui Koshta, Lissabonning “Benfika” klubining prezidenti, himoyachi Alvaro Karrerasing Madridning “Real” klubiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Madrid jamoasi futbolchi uchun taklif kiritishi kerak, ammo hozirga qadar hech qanday taklif olganlari yo‘q. Agar taklif bo‘lsa, uni ko‘rib chiqishga tayyor ekanliklarini ma’lum qildi.
Hozirda jamoalar Klub Jahon Chempionatida ishtirok etayotgani sababli, hozirda kelishuv tuzish uchun qulay vaqt emas. Avvalroq matbuotda “Los Blankos” rahbariyati 22 yoshli himoyachi uchun taxminan 45 million yevro to‘lashga tayyorligi haqida xabarlar tarqalgan edi. O‘tgan mavsumda Alvaro Karrera Primeira ligasida 32 ta o‘yin o‘tkazib, uchta gol urgan va bitta golga assistentlik qilgan.
Uning o‘yini klub rahbariyatining va muxlislarning e’tiborini jalb qilgan. Shu sababli, uning “Real”ga o‘tishi haqida doimiy ravishda gap-so‘zlar bo‘lib turadi.

Стало известно, почему Каррерас не перешел в «Реал»
Руй Кошта, президент клуба «Бенфика» из Лиссабона, высказал мнение о том, что защитник Альваро Каррера может перейти в мадридский «Реал». Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его словам, мадридская команда должна сделать предложение футболисту, однако на данный момент они не получили никаких предложений. Если предложение будет, они готовы его рассмотреть.
В настоящее время, поскольку команды участвуют в клубном чемпионате мира, это не самое подходящее время для заключения соглашения. Ранее в прессе сообщалось, что руководство «Лос Бланкос» готово заплатить около 45 миллионов евро за 22-летнего защитника. В прошлом сезоне Альваро Каррера провел 32 матча в Примейра лиге, забил три гола и сделал одну голевую передачу.
Его игра привлекла внимание руководства клуба и болельщиков. Поэтому постоянно ходят слухи о его переходе в «Реал».