Uning ta’kidlashicha, "ko‘k-oq-havo ranglilar" uchun eng asosiy maqsad – chempionlik unvonini qaytarib olishdir. Medvedevning so‘zlariga ko‘ra, avvalgi mavsumdagi vaziyat takrorlanmasligi lozim. O‘tgan mavsumda Sergey Semak boshchiligidagi jamoa Rossiya chempionatida ikkinchi o‘rinni egallagan edi.
Peterburg klubi "Krasnodar" bilan chempionlik uchun bahs olib bordi. Murad Musayev qo‘l ostidagi jamoa tarixda birinchi marta oltin medallarni qo‘lga kiritdi va "Zenit"ni faqat bitta ochko bilan ortda qoldirdi.
Uchlikni Moskva CSKA yakunladi. Medvedev shuningdek, jamoa oldida aniq maqsad turganini, barcha kuch va imkoniyatlar chempionlikni qo‘lga kiritishga yo‘naltirilishini ta’kidladi. Unga ko‘ra, jamoa muxlislari va klub uchun bu yutuq juda muhimdir.
Shu bois yangi mavsumda "Zenit" yana bir bor Rossiya futbolida eng yuqori cho‘qqiga erishish uchun bor imkoniyatini ishga soladi. Klub boshqaruvi va murabbiylar jamoani ko‘proq muvaffaqiyat sari yetaklash niyatida ekanligini bildirdi.

Медведев: Основная цель Зенита в новом сезоне — вернуть чемпионство
Александр Медведев, председатель правления петербургского клуба "Зенит", обозначил задачи команды на новый сезон Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его словам, главная цель для "сине-бело-голубых" – вернуть титул чемпиона. По словам Медведева, ситуация, сложившаяся в прошлом сезоне, не должна повториться. В прошлом сезоне команда под руководством Сергея Семака заняла второе место в чемпионате России.
Петербургский клуб боролся за чемпионство с "Краснодаром". Команда под руководством Мурада Мусаева впервые в истории завоевала золотые медали и оставила "Зенит" всего на одно очко позади.
Тройку замкнул московский ЦСКА. Медведев также отметил, что перед командой стоит четкая задача, и все силы и возможности будут направлены на завоевание чемпионства. По его мнению, этот успех очень важен для болельщиков команды и клуба.
Поэтому в новом сезоне "Зенит" снова приложит все усилия, чтобы достичь высшей точки в российском футболе. Руководство клуба и тренеры заявили о намерении вести команду к большему успеху.