Mashhur sport arbobi Roman Oreshchuk Rossiya chempionatining yangi mavsumida "Krylya Sovetov" jamoasining natijalari bo‘yicha o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa hozirda Dyupin, Berkowski va Kalinin bilan muzokaralar olib bormoqda, ammo hozircha vaziyat aniq emas va ko‘p narsa noaniq holda qolmoqda. Oreshchuk fikricha, mavsum davomida jamoa o‘zini barqaror tutolmaydi, ba’zi o‘yinlarda yomon natijalar kuzatiladi, boshqalarida esa yaxshi o‘yinlar bilan almashtiriladi. Jamoa butun mavsum davomida bir qadar xatolarga yo‘l qo‘yishi mumkin.
Bu esa ularning o‘yini barqaror emasligini ko‘rsatadi. O‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, "Krylya Sovetov" Rossiya Premer-Ligasida o‘nchi o‘rinni egallagan edi. Mavsum oralig‘ida bosh murabbiy Igor Osinkin bilan shartnoma uzaytirilmasligi haqidagi qaror qabul qilindi.
Jamoa bosh murabbiyi lavozimiga Magomed Adiev tayinlandi. Yangi murabbiy ostida jamoaning yangi mavsumda qanday o‘yin ko‘rsatishi ko‘plab muxlislar va mutaxassislar tomonidan katta qiziqish bilan kutilmoqda.

Орещук: «Крылья Советов» в сезоне могут быть нестабильными
Известный спортивный деятель Роман Орещук высказал свое мнение о результатах команды "Крылья Советов" в новом сезоне чемпионата России. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его словам, команда в настоящее время ведет переговоры с Дюпиным, Берковским и Калининым, однако ситуация пока не ясна, и многое остается неопределенным. По мнению Орещука, в течение сезона команда не сможет проявить стабильность, в некоторых играх будут плохие результаты, в других же они будут заменены хорошими играми. Команда может допустить определенное количество ошибок на протяжении всего сезона.
Это указывает на то, что их игра нестабильна. По итогам прошлого сезона "Крылья Советов" заняли десятое место в Российской Премьер-Лиге. В межсезонье было принято решение не продлевать контракт с главным тренером Игорем Осинкиным.
На должность главного тренера назначен Магомед Адиев. Под руководством нового тренера, как команда будет выступать в новом сезоне, с большим интересом ожидают многие болельщики и специалисты.