Sobiq Sankt-Peterburg "Zenit" futbolchisi Aleksandr Kanishchev yarim himoyachi Daler Kuzyayevning "ko‘k-oq-moviylar" jamoasiga qaytishi ehtimoli haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Kanishchevning so‘zlariga ko‘ra, Kuzyayev tajribali futbolchi bo‘lib, bunday o‘yinchi har doim kerak bo‘ladi. Agar "Zenit" jamoasi Yerohin bilan shartnomasini uzaytirsa, demak Kuzyayevni ham jamoaga olish lozim, deb ta’kidladi u.
Hozirda 32 yoshli rus futbolchisi erkin agent sifatida faoliyat yuritmoqda. Bu yozda Daler Fransiyaning "Gavr" klubidan ketgan.
O‘tgan mavsumda Kuzyayev Fransiya birinchi ligasida 12 ta o‘yinda ishtirok etib, bitta gol urdi va sariq kartochka oldi. Uning maydondagi tajribasi va o‘yinni yaxshi tushunishi "Zenit" jamoasi uchun foydali bo‘lishi mumkin.
Shuningdek, Kanishchev Kuzyayevning jamoaga qaytishi "Zenit" tarkibining kuchayishiga xizmat qilishini aytdi. Shu bois klub rahbariyati futbolchining imkoniyatlarini yaqindan o‘rganib, kelgusida shartnoma tuzishni ko‘rib chiqishi ehtimoldan holi emas.
Futbolchi uchun yana bir bor Sankt-Peterburgda o‘ynash imkoniyati paydo bo‘lishi uning faoliyatida yangi sahifa ochilishi sifatida baholanmoqda. Bu holat muxlislar va mutaxassislar tomonidan ijobiy qabul qilinmoqda.

Канищев: Зениту обязательно нужно взять Кузяева
Бывший футболист санкт-петербургского "Зенита" Александр Канышев высказал свое мнение о вероятности возвращения полузащитника Далера Кузяева в команду "сине-бело-голубых". Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По словам Канышева, Кузяев является опытным футболистом, и такие игроки всегда нужны. Если команда "Зенит" продлит контракт с Ерохиным, значит, Кузяева тоже нужно взять в команду, подчеркнул он.
В настоящее время 32-летний российский футболист выступает в качестве свободного агента. Этим летом Далер покинул французский клуб "Гавр".
В прошлом сезоне Кузяев принял участие в 12 матчах первой лиги Франции, забил один гол и получил желтую карточку. Его опыт на поле и хорошее понимание игры могут быть полезны для команды "Зенит".
Также Канышев отметил, что возвращение Кузяева в команду будет способствовать укреплению состава "Зенита". Поэтому руководство клуба, вероятно, внимательно изучит возможности футболиста и рассмотрит возможность заключения контракта в будущем.
Для футболиста еще одна возможность сыграть в Санкт-Петербурге рассматривается как открытие новой страницы в его карьере. Эта ситуация положительно воспринимается как болельщиками, так и специалистами.