Roman Oreschuk: Sobolev o'yinlarni har doim olib chiqolmaydi
Mashhur futbol agenti Roman Oreshchuk "Zenit" hujumchisi Aleksandr Sobolevning o‘yini haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Agent Sobolevga nisbatan murabbiy Semakning iliq munosabati sabablari haqida so‘ragan, ammo aniq javob ololmaganini aytdi. U Sobolev juda yaxshi shug‘ullanayotganini ta’kidladi va uning jamoada joyga loyiq ekanligini tan oldi.
Shu bilan birga, Sobolevning o‘yin uslubi Artem Dzyuba kabi o‘yinni o‘zgartira oladigan darajada emasligini qayd etdi. "Zenit" tarkibida 28 yoshli Sobolev 31 uchrashuvda maydonga tushib, 7 ta gol urdi va 2 ta golga assistentlik qildi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Sobolevning bozor qiymati so‘nggi yil davomida 9 million yevrodan 6 million yevroga tushib ketdi. Bu holat futbolchining o‘yin ko‘rsatkichlari va jamoadagi o‘rniga ta’sir qilgan bo‘lishi mumkin.
Shu bilan birga, agent fikricha, Sobolevning o‘yin uslubi aynan o‘ziga xos va jamoa uchun foydali. Roman Oreshchukning so‘zlariga qaraganda, Sobolev hali ham jamoa uchun muhim futbolchi sifatida hisoblanadi, ammo uning o‘yini hali ham yaxshilanishga muhtoj.

Роман Орещук: Соболев всегда не может вывести игры
Известный футбольный агент Роман Орещук высказал свои мысли о игре нападающего "Зенита" Александра Соболева. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Агент сказал, что спрашивал о теплых отношениях тренера Семака к Соболеву, но не получил четкого ответа. Он отметил, что Соболев очень хорошо тренируется и заслуживает места в команде.
В то же время он отметил, что стиль игры Соболева не позволяет ему менять ход игры на уровне Артема Дзюбы.
В составе "Зенита" 28-летний Соболев провел 31 матч, забил 7 голов и отдал 2 голевые передачи.
Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость Соболева за последний год упала с 9 миллионов евро до 6 миллионов евро. Это могло повлиять на игровые показатели футболиста и его место в команде.
Тем не менее, по мнению агента, стиль игры Соболева уникален и полезен для команды. По словам Романа Орещука, Соболев по-прежнему считается важным игроком для команды, но его игра все еще нуждается в улучшении.