Ushbu jamoada mashhur futbolchi Krishtianu Ronaldu ham o‘ynamoqda. Bu haqda klubning matbuot xizmati xabar berdi.
Avvalroq ommaviy axborot vositalarida Stefano Pioli Italiya Serie A chempionatiga qaytishi mumkinligi haqida ma’lumotlar paydo bo‘lgandi.
Uning xizmatlariga "Fiorentina" jiddiy qiziqish bildirmoqda. Italiya chempionatida Pioli "Inter", "Milan", "Latsio", "Bolonya" va "Fiorentina" klublarida faoliyat yuritgan.
"Al-Nasr" jamoasini Stefano Pioli o‘tgan yilning sentabr oyidan beri boshqargan.
Uning rahbarligida jamoa Saudiya Arabistoni chempionati 2024/2025 mavsumida turnir jadvalida uchinchi o‘rinni egalladi. Bu esa klublar uchun yaxshi natija hisoblanadi va murabbiyning ishini yuqori baholashga sabab bo‘ldi.
Endi esa uning kelajakdagi faoliyati qayerda davom etishi ko‘pchilik tomonidan qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Криштиану Роналду остался главным тренером «Аль-Наср»
Итальянский специалист Стефано Пиоли покинул пост главного тренера клуба "Аль-Наср" из Саудовской Аравии. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
В этой команде также играет знаменитый футболист Криштиану Роналду. Об этом сообщила пресс-служба клуба. Ранее в средствах массовой информации появлялась информация о том, что Стефано Пиоли может вернуться в чемпионат Италии.
К его услугам проявляет серьезный интерес "Фиорентина". В итальянском чемпионате Пиоли работал в клубах "Интер", "Милан", "Лацио", "Болонья" и "Фиорентина". Команду "Аль-Наср" Стефано Пиоли возглавлял с сентября прошлого года.
Под его руководством команда заняла третье место в турнирной таблице чемпионата Саудовской Аравии в сезоне 2024/2025. Это считается хорошим результатом для клубов и стало причиной высокой оценки работы тренера.