Luka Modrich «Milan» bilan shartnoma imzolaydi
Madridning "Real" jamoasining yarim himoyachisi Luka Modrich faoliyatini "Milan" klubida davom ettiradi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ishonchli manba, sport jurnalisti Fabrisio Romano xabar berdi. Ma'lumotlarga ko‘ra, 39 yoshli xorvat futbolchisi Klublar jahon chempionati tugagach, "Milan" bilan shartnoma imzolaydi.
Tomonlar o‘rtasida og‘zaki kelishuv allaqachon amalga oshirilgan va shifokorlarning rasmiy xulosasi bilan tasdiqlangan. Modrich 2012 yildan buyon "Real" sharafini himoya qilib kelmoqda. Joriy mavsumda u barcha musobaqalarda jami 59 o‘yinda maydonga tushib, to‘rt gol urgan va to‘qqiz ta samarali uzatma amalga oshirgan.
27 iyun kuni "Real" Klublar jahon chempionatining guruh bosqichidagi so‘nggi o‘yinini "Red Bull Zalsburg"ga qarshi o‘tkazadi. Luka Modrichning "Milan"ga qo‘shilishi jamoaning o‘rtasidagi chiziqni yanada kuchaytirishi kutilmoqda. Uning tajribasi va o‘yindagi nazorat qobiliyati yangi klub uchun katta ahamiyatga ega bo‘ladi.

Лука Модрич подписывает контракт с «Милан»
Полузащитник мадридского "Реала" Лука Модрич продолжит свою карьеру в клубе "Милан". Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Об этом сообщил надежный источник, спортивный журналист Фабрицио Романо. Согласно информации, 39-летний хорватский футболист подпишет контракт с "Миланом" после завершения клубного чемпионата мира.
Между сторонами уже достигнута устная договоренность и подтверждена официальным заключением врачей. Модрич защищает цвета "Реала" с 2012 года. В текущем сезоне он вышел на поле в 59 матчах во всех соревнованиях, забил четыре гола и сделал девять результативных передач.
27 июня "Реал" проведет свой последний матч группового этапа клубного чемпионата мира против "Ред Булл Зальцбург". Ожидается, что присоединение Луки Модрича к "Милану" еще больше укрепит линию полузащиты команды. Его опыт и способность контролировать игру будут иметь большое значение для нового клуба.