Sobiq poytaxt "Spartak"ining sobiq hujumchisi Yura Movsisyan Rossiya chempionatining keyingi mavsumidagi asosiy favoriti haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, yangi mavsumda "Spartak" chempionlik uchun asosiy da’vogar hisoblanadi. Har yili ular Rossiya Premier Ligasi g‘olibligi uchun kurashadi, lekin nega bu maqsadga yetolmayotganlari – alohida mavzu.
Movsisyan so‘zlariga ko‘ra, jamoa doim yuqori o‘rinlarni egallashga intiladi, ammo ba’zan omadsizlik yoki boshqa omillar sababli munosib natijaga erisha olmaydi. O‘tgan mavsumda "Spartak" turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinni band etdi.
Deyan Stankovich boshchiligidagi jamoa 30 o‘yinda 57 ochko to‘plab, yuqori uchlikdan atigi ikki ochko ortda qoldi. Yangi mavsumning birinchi turida "Spartak" Makhachkala shahrining "Dinamo" jamoasi bilan bahs olib boradi.
Ushbu uchrashuv 18-21 iyul kunlari bo‘lib o‘tadi. Shunday qilib, "Spartak" o‘zining sovrin uchun asosiy nomzodi ekanini ko‘rsatishga intilmoqda va muxlislar jamoadan yuqori natijalar kutmoqda.

Мовссян: “Спартак” в новом сезоне фаворит чемпионства
Бывший нападающий "Спартака" Юра Мовсисян высказал мнение о главном фаворите следующего сезона чемпионата России. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его словам, в новом сезоне "Спартак" является основным претендентом на чемпионство. Каждый год они борются за победу в Российской Премьер-Лиге, но почему они не могут достичь этой цели – отдельная тема.
По словам Мовсисяна, команда всегда стремится занимать высокие места, но иногда из-за неудач или других факторов не может добиться достойного результата. В прошлом сезоне "Спартак" занял четвертое место в турнирной таблице.
Команда под руководством Деяна Станковича набрала 57 очков в 30 играх, отстав от тройки лидеров всего на два очка. В первом туре нового сезона "Спартак" будет играть с командой "Динамо" из Махачкалы.
Эта встреча пройдет с 18 по 21 июля. Таким образом, "Спартак" стремится показать, что он является основным кандидатом на трофей, и болельщики ожидают от команды высоких результатов.