Yarimhimoyachi Rifat Jemaletdinov Moskva CSKA jamoasini tark etadi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda futbol agenti Vladimir Kuzmichyov ma’lum qildi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, klub yangi bosh murabbiyga tayanib muzokaralardan chiqib ketgan.
Ular boshqa ustuvor yo‘nalishlarga e’tibor qaratmoqda. Hozirda Rifat uchun yangi ish o‘rni topish bilan shug‘ullanishmoqda, deya xabar beradi Sport-Express nashri. Kuzmichyovning aytishicha, yarimhimoyachining Turkiyada faoliyatini davom ettirish imkoniyatlari mavjud.
Rifat Jemaletdinovning 28 yoshga to‘lganligi va uning amaldagi shartnomasi jamoa bilan iyun oxirida yakunlanishi qayd etilgan. O‘tgan mavsumda u 29 o‘yin o‘tkazib, ikki gol urishga va to‘rt golga uzatma berishga muvaffaq bo‘lgan. Shu tariqa, futbolchi faoliyatini yangi jamoada davom ettirishni rejalashtirmoqda.
Klubning yangi bosh murabbiyi siyosati va ustuvor yo‘nalishlari esa uning qolishiga imkon bermadi. Rifat uchun keyingi qadam qanday bo‘lishini vaqt ko‘rsatadi, biroq uning tajribasi va o‘yin sifati yangi jamoa uchun muhim omil bo‘lishi kutilmoqda.

Полузащитник Рифат Джемалетдинов уходит из ЦСКА
Об этом сообщил футбольный агент Владимир Кузьмичёв. По словам агента, клуб вышел из переговоров, полагаясь на нового главного тренера.
Они сосредоточены на других приоритетных направлениях. В настоящее время Рифат занимается поиском нового места работы, сообщает издание Sport-Express. По словам Кузьмичёва, у полузащитника есть возможности продолжить карьеру в Турции.
Отмечается, что Рифат Джемалетдинов исполнился 28 лет, и его действующий контракт с клубом истекает в конце июня. В прошлом сезоне он провел 29 матчей, забил два гола и сделал четыре голевые передачи. Таким образом, футболист планирует продолжить карьеру в новом клубе.
Политика и приоритетные направления нового главного тренера клуба не позволили ему остаться. Какой будет следующий шаг Рифата, покажет время, однако его опыт и качество игры ожидаются как важный фактор для нового клуба.