Spartak Shturmi Stan kovich Bilan Katta Natijalarga Erishadi
Serbiyalik futbolchi Zoran Toshich, sobiq CSKA o‘yinchisi, “Spartak” jamoasining bosh murabbiyi Deyan Stankovichning yangi mehnat shartnomasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Toshichning aytishicha, Stankovich mavsumning birinchi qismini yaxshi o‘tkazdi, ammo ikkinchi qismi shunchalik muvaffaqiyatli bo‘lmadi. Shunga qaramay, “Spartak” rahbariyati Deyanda katta salohiyat borligini va uning boshchiligida klub katta yutuqlarga erishishi mumkinligini ko‘rmoqda.
Toshichning fikriga ko‘ra, Stankovich o‘zining kuchli xarakteri bilan “Spartak”ga juda mos keladi. Deyan Stankovich o‘tgan yozdan boshlab “Spartak”ning bosh murabbiyi sifatida faoliyat yuritmoqda. U jamoa bilan ikki yillik shartnoma imzolagan edi.
Rossiya chempionati 2024/25 mavsumida “qizil-oq” jamoa to‘rtinchi o‘rinni egalladi. Shundan so‘ng klub rahbariyati murabbiy bilan shartnomani 2027 yilgacha uzaytirdi.
Bu qaror jamoaning kelajakdagi rejalariga ishonch bildiradi va Stankovichning jamoani rivojlantirishdagi roli muhim ekanligini ko‘rsatadi. “Spartak” rahbariyati murabbiyning jamoani yangi marralarga yetaklashiga umid qilmoqda.

Спартак Штурми Станкович с Большими Результатами Добьется
Сербский футболист Зоран Тошич, бывший игрок ЦСКА, высказал мнение о новом трудовом контракте главного тренера команды "Спартак" Деяна Станковича. Об этом сообщает www.euro-football.ru
По словам Тошича, Станкович хорошо провел первую половину сезона, однако вторая половина оказалась не столь успешной. Тем не менее, руководство "Спартака" видит в Деяне большой потенциал и считает, что под его руководством клуб может достичь значительных успехов.
По мнению Тошича, Станкович очень подходит "Спартаку" своим сильным характером. Деян Станкович с прошлого лета работает главным тренером "Спартака". Он подписал двухлетний контракт с командой.
В чемпионате России в сезоне 2024/25 "красно-белая" команда заняла четвертое место. После этого руководство клуба продлило контракт с тренером до 2027 года.
Это решение подтверждает уверенность в будущих планах команды и показывает, что роль Станковича в развитии команды важна. Руководство "Спартака" надеется, что тренер приведет команду к новым вершинам.