Vadim Rakov «Krylya Sovetov»ga yilga ijaraga o‘tdi
Hujumchi Vadim Rakov Moskva "Lokomotiv" klubidan Samarqandning "Qirlyo Sovetlar" jamoasiga o‘tdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Bu sohadagi kelishuv tafsilotlarini futbol agenti Vladimir Kuzmichyov ma’lum qildi. Unga ko‘ra, jamoalar o‘rtasida ijara asosida kelishuv amalga oshirilgan.
"Qirlyo Sovetlar" jamoasida joriy o‘zgarishlar yuz berayotgan bo‘lsa-da, klub ushbu futbolchini uzoq vaqtdan beri kuzatib kelgan. Kelishuv yil davomida amal qiladi va unda sotib olish huquqi yo‘q.
O‘tgan mavsumda 20 yoshli futbolchi "Lokomotiv" tarkibida 29 o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va oltita golga uzatma berdi. Rossiya Premer-Ligasining so‘nggi mavsumida "Qirlyo Sovetlar" 31 ochko jamg‘arib, o‘nchi o‘rinni egalladi.
Ushbu transfer jamoaning hujum chizig‘ini yanada kuchaytirishga qaratilgan. Rakovning yangi klubda o‘z o‘rnini topishi va yaxshi natijalarga erishishi kutilmoqda.

Вадим Раков перешёл в «Крылья Советов» на год в аренду
Нападающий Вадим Раков перешел из московского клуба "Локомотив" в самаркандскую команду "Кирля Советов". Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Подробности соглашения в этой области сообщил футбольный агент Владимир Кузьмичев. По его словам, соглашение между командами было достигнуто на условиях аренды.
Хотя в команде "Кирля Советов" происходят текущие изменения, клуб давно следил за этим футболистом. Соглашение будет действовать в течение года, и в нем нет права на выкуп.
В прошлом сезоне 20-летний футболист провел 29 матчей в составе "Локомотива", забил три гола и сделал шесть голевых передач. В последнем сезоне Российской Премьер-Лиги "Кирля Советов" набрал 31 очко и занял десятое место.
Этот трансфер направлен на дальнейшее усиление атакующей линии команды. Ожидается, что Раков найдет свое место в новом клубе и добьется хороших результатов.