Kafanov: Safonov yana yaxshi o‘ynasa, ketmasligi kerak
Rossiya terma jamoasining darvozabonlar murabbiyi Vitaliy Kafanov, "PSJ" klubi darvozaboni Matvey Safonov qachon klubini o‘zgartirishi kerakligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Matvey 17 ta o‘yinda maydonga tushib, katta tajriba to‘plagan. Agar u umuman maydonga tushmaganida vaziyat boshqacha bo‘lardi.
Agar kelgusi mavsumda ham Matvey shunday ko‘p o‘ynasa, u holda jamoada qolishi ma’qul, dedi Kafanov Legalbet bilan suhbatda. Oldinroq tarqalgan mish-mishlarga ko‘ra, Safonov Istanbulning "Galatasaray" klubi yoki Angliya Premer Ligasi jamoasi "Bornmut"ga o‘tishi mumkinligi aytilgan. O‘tgan mavsumda u barcha musobaqalarda jami 17 o‘yinda maydonga tushib, atigi 13 ta gol o‘tkazib yuborgan.
Shu mavsumda uning jamoasi to‘rtta trofey, jumladan UEFA Chempionlar Ligasi kubogini qo‘lga kiritdi. Bu natijalar Safonovning jamoaga qanchalik muhimligini ko‘rsatadi va uning kelajagi haqida turli fikrlar paydo bo‘lmoqda.

Кафанов: Сафонов, если будет играть лучше, не должен уходить
Тренер вратарей сборной России Виталий Кафанов высказался о том, когда вратарь клуба "ПСЖ" Матвей Сафонов должен сменить клуб. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его словам, Матвей провел на поле 17 матчей и накопил большой опыт. Если бы он вообще не выходил на поле, ситуация была бы другой.
Если в следующем сезоне Матвей продолжит играть так много, то лучше, чтобы он остался в команде, сказал Кафанов в интервью Legalbet.
Ранее распространялись слухи о том, что Сафонов может перейти в стамбульский клуб "Галатасарай" или в команду английской Премьер-лиги "Борнмут". В прошлом сезоне он сыграл в 17 матчах во всех турнирах и пропустил всего 13 голов.
В этом сезоне его команда завоевала четыре трофея, включая Кубок Лиги чемпионов УЕФА. Эти результаты показывают, насколько Сафонов важен для команды, и возникают различные мнения о его будущем.