Milan yangi hujumchi bilan Ximenesga raqobat yaratmoqchi
“Milan”ning sport direktori Igli Tare mexikalik hujumchi Santiyaqo Ximenesga raqobatchi bo‘ladigan yangi futbolchini sotib olish rejalari haqida gapirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Ximenes juda yaxshi o‘yinchi, ammo klub “to‘qqiz raqam” pozitsiyasida o‘ynay oladigan boshqasini izlamoqda. Yangi hujumchi aynan Ximenesga raqobat qilishi kutilmoqda.
Tare ta’kidlaganidek, raqobatchi o‘zining o‘yin uslubi va mahorati bilan eng yaxshi davridagi Oliviye Jiruni eslatishi kerak. Bu futbolchining kuchli hujumchi sifatida jamoaga katta foyda keltirishi niyat qilinmoqda.
Shu bilan birga, eslatib o‘tamiz, Ximenes “Milan” safida o‘tgan qishda paydo bo‘lgan edi. Hozirgi paytda u A Seriya va Italiya Kubogida jami 17 o‘yinda maydonga tushib, beshta gol urdi va uchta golga assistentlik qildi.
Jamoa rahbariyati yangi futbolchini sotib olish orqali hujum chizig‘ini yanada kuchaytirishni maqsad qilgan. Bu esa “Milan”ning kelgusidagi muvaffaqiyatlari uchun muhim qadam bo‘ladi.

Милан хочет создать конкуренцию Хименесу с новым нападающим
Спортивный директор "Милана" Игли Таре рассказал о планах по приобретению нового футболиста, который станет конкурентом мексиканскому нападающему Сантьяго Хименесу. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его словам, Хименес очень хороший игрок, но клуб ищет другого, который сможет играть на позиции "девятки". Ожидается, что новый нападающий будет конкурировать именно с Хименесом.
Таре подчеркнул, что конкурент должен напоминать по своему стилю игры и мастерству лучшую версию Оливье Жиру. Предполагается, что этот футболист принесет команде большую пользу как сильный нападающий.
Также напомним, что Хименес появился в составе "Милана" прошлой зимой. В настоящее время он провел 17 матчей в Серии А и Кубке Италии, забив пять голов и отдав три голевые передачи.
Руководство команды ставит цель усилить атакующую линию за счет приобретения нового футболиста. Это станет важным шагом для будущих успехов "Милана".