Nair Tiknizyaning rafiqasi Yana Romashkina erining "Crvena Zvezda"dagi birinchi kunlari haqida gapirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, murabbiylar shtabi uni iliq kutib olgan va jamoa a’zolari bilan allaqachon yaqin do‘stlashgan. Til to‘siqlari deyarli yo‘q, chunki ko‘plab futbolchilar rus tilini tushunadi, shuningdek, Nair alohida ravishda ingliz tilini o‘rganmoqda.
Bu haqda Romashkina "Match TV" telekanaliga ma’lum qilgan. Eslatib o‘tamiz, Tiknizyan 22 iyun kuni Belgradning ilg‘or klubi hisoblangan "Crvena Zvezda"ga o‘tgan, avvalgi to‘rt yil davomida esa "Lokomotiv" jamoasida o‘ynagan. U yangi jamoasi uchun allaqachon gol urdi, bu rasmiy bo‘lmagan o‘yinda, qora tog‘lik "Sutyeska" klubiga qarshi bo‘lgan. Romashkinaning so‘zlariga ko‘ra, jamoadagi iliq va do‘stona muhit futbolchining o‘zini erkin his qilishi va gol urishida yordam bergan bo‘lishi mumkin.
Bu esa uning yangi jamoasiga moslashishini osonlashtirgan. Shunday qilib, tiknizyaning yangi klubi va muhiti unga yaxshi ta’sir ko‘rsatmoqda.
Jamoa va murabbiylar bilan birgalikda ishlash uning professional rivojlanishiga ijobiy ta’sir qilmoqda. Umid qilamizki, u bundan keyin ham muvaffaqiyatli o‘yinlar ko‘rsataveradi.

Найр Тикнизян рассказал о своих первых днях в новом клубе
Супруга Нaira Тикнизяна Яна Ромашкина рассказала о первых днях мужа в "Красной Звезде". Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По её словам, тренерский штаб тепло встретил его, и он уже подружился с членами команды. Языковых барьеров почти нет, так как многие футболисты понимают русский язык, а также Нaira отдельно изучает английский.
Об этом Ромашкина сообщила телеканалу "Матч ТВ". Напоминаем, что Тикнизян перешёл в "Красную Звезду", считающуюся передовым клубом Белграда, 22 июня, а до этого четыре года играл в команде "Локомотив". Он уже забил гол за свою новую команду в неофициальном матче против клуба "Сутьеска" из Черногории. По словам Ромашкиной, тёплая и дружелюбная атмосфера в команде могла помочь футболисту чувствовать себя свободно и забивать голы.
Это облегчило его адаптацию в новой команде. Таким образом, новый клуб и окружение Тикнизяна оказывают на него положительное влияние.
Работа с командой и тренерами положительно сказывается на его профессиональном развитии. Надеемся, что он и впредь будет показывать успешные игры.