CSKA Pyanich va Zhemaletdinov bilan xayrlashdi
CSKA jamoasi bosniyalik yarim himoyachi Miralem Pyanich va yarim himoyachi Rifat Jemaletdinov bilan xayrlashdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Klub matbuot xizmati ma’lumotiga ko‘ra, jamoa ularning jamoa uchun o‘tgan mavsumdagi mehnatlari va yutuqlari uchun minnatdorlik bildirgan. Pyanich va Jemaletdinov jamoaning g‘alabalari, jumladan FONBET Rossiya Kubogi va Rossiya chempionatining bronza medallarini qo‘lga kiritishidagi hissalari katta bo‘lgan. 2024/2025 yilgi mavsumda Pyanich Rossiya chempionati va Kubogida jami 25 o‘yinda maydonga tushib, uchta golga assistentlik qilgan.
Jemaletdinov esa ikki turnirda 29 o‘yinda qatnashib, ikki bor gol urgan va to‘rtta golga assistentlik ko‘rsatgan. Avvalroq Miralem Pyanich bosh murabbiy Marko Nikolichning jamoani tark etishidan juda xafa bo‘lgani va shuning uchun klublash shartnomasini yangilamaslikka qaror qilgani haqida xabarlar tarqalgan edi.

ЦСКА попрощался с Пьяничем и Жемалетдиновым
Команда ЦСКА попрощалась с боснийским полузащитником Миралемом Пьяничем и полузащитником Рифатом Джемалетдиновым. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По информации пресс-службы клуба, команда выразила благодарность за труд и достижения игроков в прошлом сезоне. Пьянич и Джемалетдинов внесли значительный вклад в победы команды, включая Кубок России FONBET и бронзовые медали чемпионата России. В сезоне 2024/2025 Пьянич провел 25 матчей в чемпионате и Кубке России, отдав три голевые передачи.
Джемалетдинов же сыграл в 29 матчах на двух турнирах, забив два гола и сделав четыре голевые передачи. Ранее сообщалось, что Миралем Пьянич был очень расстроен уходом главного тренера Марко Николича и поэтому решил не продлевать контракт с клубом.