«Zenit» yangi xalq jamoasi bo‘lishi mumkin – Smorodskaya
Olga Smorodskaya, ilgari “Lokomotiv” jamoasining prezidenti lavozimida ishlagan, Rossiya klublarining mavqei haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Zenit” Rossiyada yangi xalq jamoasi bo‘lishi mumkin. Smorodskaya aytishicha, hech narsa abadiy bo‘lmaydi, shuning uchun “Zenit” yangi xalq jamoasiga aylanish imkoniyatiga ega.
Hozirda “Spartak” jamoasi qiyin davrni boshidan kechirmoqda. U umid qiladiki, qizil-oq ranglilar o‘z o‘yinlarini yaxshilab, gol urishni va g‘alaba qozonishni boshlaydilar. Smorodskaya ta’kidlashicha, aynan “Spartak” va “Zenit” Rossiyada eng ommabop klublardan hisoblanadi.
Shu bilan birga, sobiq “Lokomotiv” prezidenti Moskva jamoalariga afzalroq qarashini bildirdi. Avvalgi tadqiqotlar natijalari shuni ko‘rsatdiki, Rossiyada eng mashhur sport klubi aynan “Zenit” hisoblanadi.
Bu klubning muxlislari soni doimiy ravishda ortib bormoqda va u mamlakat bo‘ylab katta e’tiborga ega. Shu bois, “Zenit”ning kelajakda yanada kuchayishi va xalq orasida ommalashishi kutilmoqda.

«Зенит» может стать новой народной командой – Смородская
Ольга Смородская, ранее занимавшая должность президента команды «Локомотив», высказала мнение о положении российских клубов. Об этом сообщает www.euro-football.ru
По её словам, «Зенит» может стать новой народной командой в России. Смородская отметила, что ничто не вечно, поэтому у «Зенита» есть возможность стать новой народной командой.
В настоящее время команда «Спартак» переживает трудные времена. Она надеется, что красно-белые улучшат свою игру, начнут забивать голы и одерживать победы. Смородская подчеркнула, что именно «Спартак» и «Зенит» являются одними из самых популярных клубов в России.
В то же время бывший президент «Локомотива» заявила о своей предпочтительности к московским командам. Результаты предыдущих исследований показали, что самым популярным спортивным клубом в России является именно «Зенит».
Число болельщиков этого клуба постоянно растёт, и он пользуется большим вниманием по всей стране. Поэтому ожидается, что «Зенит» в будущем станет ещё сильнее и более популярным среди народа.