Kenan Yıldızz Tudor va Motta metodlarini taqqosladi
Yuventus hujumchisi Kenan Yildiz Igor Tudor va Tiago Motta uslublari o‘rtasidagi farqlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Mart oyida xorvat mutaxassis italiyalik murabbiy o‘rnini egalladi. Yangi bosh murabbiy qo‘l ostida jamoa Chempionlar Ligasi yo‘llanmasini olish vazifasini uddaladi va A Seriyada to‘rtinchi o‘rinni egalladi. Yildiz La Gazzetta dello Sportga bergan intervyusida, Tudor rahbarligida maydonda o‘zini ancha erkin his qilayotganini aytdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, yangi murabbiy tayinlangach jamoaga yangi energiya kirib keldi va bu butun jamoaga katta yordam berdi. U o‘tgan haqida ko‘p gapirishni yoqtirmasligini ta’kidladi, ammo Tudor bilan ko‘proq erkinlikka ega ekanini tan oldi. Yaqinda Igor Tudor Yuventus bilan 2027 yilgacha mo‘ljallangan yangi shartnoma imzoladi.
Bu esa jamoa rahbariyati va murabbiy o‘rtasidagi ishonchni ko‘rsatadi. Yangi shartnoma bilan Yuventus kelajakdagi muvaffaqiyatlarga intilmoqda.
Jamoa tarkibini rivojlantirish va yangi marralarga erishish uchun Tudorning shartnomasi muhim qadam hisoblanadi.

Кенан Йылдыз сравнил методы Тюдора и Мотты
Нападающий Ювентуса Кенан Йылдыз высказал свое мнение о различиях между стилями Игоря Тудора и Тьяго Мотты. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
В марте хорватский специалист занял место итальянского тренера. Под руководством нового главного тренера команда справилась с задачей получения путевки в Лигу чемпионов и заняла четвертое место в Серии А. В интервью La Gazzetta dello Sport Йылдыз сказал, что при Тудоре на поле он чувствует себя гораздо свободнее.
По его словам, после назначения нового тренера в команду пришла новая энергия, и это значительно помогло всей команде. Он подчеркнул, что не любит много говорить о прошлом, но признал, что с Тудором у него больше свободы. Недавно Игорь Тудор подписал новый контракт с Ювентусом, рассчитанный до 2027 года.
Это демонстрирует доверие между руководством команды и тренером. С новым контрактом Ювентус стремится к будущим успехам.