Kenan Yyldyz: «Juventusda kareramni yakunlamoqchiman»
«Yuventus» hujumchisi Kenan Yulduz klubda butun faoliyati davomida o'ynashga tayyorligini bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
20 yoshli futbolchi bilan «Yuventus» uzoq muddatli yangi shartnoma tuzishga yaqin turibdi. Kenan yangi kelishuv tafsilotlariga to‘xtalmadi, ammo «biyanconeri» muxlislari uchun quvonchli fikrlarni bildirdi. Yulduz La Gazzetta dello Sport nashriga bergan intervyusida, yangi shartnomasi haqida pul haqida gapirmasligini aytdi.
Uning asosiy maqsadi maydonda bor kuchini ko‘rsatish ekanini ta’kidladi. U «Yuventus»da doimiy qolishni orzu qilmoqda va faoliyati davomida aynan shu klubda o‘ynashni xohlaydi.
Albatta, futbol dunyosida hamma narsa sodir bo‘lishi mumkin, lekin u ayni klubda faoliyatini yakunlashni maqsad qilgan. Joriy mavsumda Kenan Yulduz «Yuventus» safida 50 ta o‘yinda maydonga tushdi, ularda 12 ta gol urdi va 8 ta golli uzatmani amalga oshirdi. Uning maydondagi samaradorligi jamoa uchun katta ahamiyatga ega hisoblanadi.
Futbolchining kelajagi va jamoadagi o‘rni «Yuventus» muxlislari tomonidan katta umid bilan kutib olinmoqda. Kenan Yulduz o‘zining jamoaga sodiq qolishini va klub uchun bor kuchini sarflashini ta’kidladi.

Трансфер Тер Штегена рассматривается "Интером"
Нападающий «Ювентуса» Кенан Юлдуз заявил о готовности играть в клубе на протяжении всей своей карьеры. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
20-летний футболист близок к подписанию долгосрочного нового контракта с «Ювентусом». Кенан не стал углубляться в детали нового соглашения, но высказал радостные мысли для болельщиков «бьянконери». Юлдуз в интервью газете La Gazzetta dello Sport сказал, что не будет говорить о деньгах в своем новом контракте.
Он подчеркнул, что его главная цель — показать все свои силы на поле. Он мечтает остаться в «Ювентусе» на постоянной основе и хочет играть именно в этом клубе на протяжении всей своей карьеры.
Конечно, в мире футбола может произойти все что угодно, но он поставил перед собой цель завершить карьеру именно в этом клубе. В текущем сезоне Кенан Юлдуз провел 50 матчей за «Ювентус», в которых забил 12 голов и сделал 8 голевых передач. Его эффективность на поле имеет большое значение для команды.
Будущее футболиста и его место в команде с нетерпением ожидаются болельщиками «Ювентуса». Кенан Юлдуз подчеркнул свою преданность команде и готовность отдать все силы клубу.