Xabi Alonso: Asensio o‘rniga kim o‘ynaydi, aytmayman
Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso, so‘nggi o‘yinda qizil kartochka olgan Raul Asensio o‘rniga kimni maydonga tushirishini ochiqlamadi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyalik himoyachi keyingi o‘yin – Jahon klub chempionati doirasidagi "Red Bull Zaltsburg"ga qarshi o‘yinni o‘tkazib yuboradi, chunki u oldingi "Pachuqa"ga qarshi uchrashuvda maydondan haydalgan edi. Ehtimol, Asensio o‘rnini himoyada Orelien Tchuameni egallashi mumkin, ammo "Real" bosh murabbiyi o‘z rejalarini oshkor qilishni istamadi.
Alonso matbuot anjumanida: "Tchuameni himoyada o‘ynaydimi? Men qarorni qabul qilganman, lekin buni aytmayman", deb javob berdi.
"Real" va "Red Bull Zaltsburg" o‘rtasidagi jang 27 iyun kuni bo‘lib o‘tadi va o‘yinning boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 04:00da bo‘ladi. Ushbu o‘yin jamoalar uchun muhim sinov bo‘lib, murabbiylar taktikasini sinashga imkon beradi.
Madridliklar g‘alaba uchun maydonga kuchli tarkibda chiqishga harakat qiladi. O‘z navbatida, "Red Bull Zaltsburg" ham kuchli raqibga qarshi o‘yinda bor imkoniyatini ishga soladi.

Хаби Алонсо: Кто будет играть вместо Асенсио, не скажу
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо не раскрыл, кого выпустит на поле вместо Рауля Асенсио, который получил красную карточку в последнем матче. Об этом сообщает www.euro-football.ru
Испанский защитник пропустит следующий матч – игру против "Ред Булл Зальцбург" в рамках чемпионата мира среди клубов, так как он был удален в предыдущей встрече с "Пачукой". Возможно, место Асенсио в защите займет Орелиен Тчуамени, но главный тренер "Реала" не захотел раскрывать свои планы.
На пресс-конференции Алонсо ответил: "Будет ли Тчуамени играть в защите? Я принял решение, но не скажу, какое".
Матч между "Реалом" и "Ред Булл Зальцбург" состоится 27 июня, и начало игры запланировано на 04:00 по московскому времени. Эта игра станет важным испытанием для команд и позволит тренерам протестировать свои тактики.
Мадридцы постараются выйти на поле с сильным составом для победы. В свою очередь, "Ред Булл Зальцбург" также использует все свои возможности в игре против сильного соперника.