«Inter» guruhda g‘alaba qozonib, 1/8 finalga chiqdi
Milanning "Inter" va argentinalik "River Plate" jamoalari Jahon klublar chempionatining guruh bosqichining so‘nggi o‘yinida 1/8 final yo‘llanmasi uchun maydonga tushishdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘limda jamoalar bir necha xavfli vaziyatlarni yaratishdi, ammo gol ura olishmadi. "Inter" hujumchisi Fransesco Esposito ikki yaxshi imkoniyatni boy berdi.
Ikkinchi bo‘limda ustunlik "Inter" tomonida bo‘ldi. 65-daqiqada "River Plate" himoyachisi Lukas Kuarta maydonda to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka oldi, chunki u Genrix Mxitaryanni to‘xtatishga urinib, oxirgi umidni yo‘qotdi.
Bu vaziyatdan so‘ng argentinaliklar o‘n kishi qolishdi va 72-daqiqada Esposito Peter Suchichning uzatmasidan keyin darvoza burchagiga aniq zarba berdi. O‘yinning so‘nggi daqiqalarida Alessandro Bastoni jarima maydoni tashqarisidan aniq zarba yo‘llab, hisobni 2:0 ga yetkazdi. "Inter" guruhda yetakchilik qilib, 7 ochko bilan 1/8 finalga chiqdi va endi "Fluminense" jamoasi bilan bahs olib boradi.
"River Plate" esa guruhda uchinchi o‘rinni egallab, keyingi bosqichga yo‘l olmadi. O‘yinning asosiy protokoli shunday: "Inter" – "River Plate" 2:0. Gol mualliflari: 72-daqiqada Fransesco Esposito va 90-daqiqada Alessandro Bastoni.
"Inter" tarkibida Jan Sommer, Matteo Darmian, Stefan de Vrey, Fransesco Acherbi, Alessandro Bastoni, Denzel Dumfries, Nikolo Barella, Kristian Aslani, Genrix Mxitaryan, Federico Dimarko, Lautaro Martines, Fransesco Esposito kabi futbolchilar maydonga tushdi. Zaxiradagi o‘yinchilar esa Tomas Berenbruk, Nikola Zalevski, Matteo Kokki va boshqalar edi. "River Plate" tarkibida Franco Armani, Lukas Kuarta, Paulo Dias, Markos Akunya, Maksimilyano Mesa, Ignasio Fernandez, Matias Kranevitter, Jorjio Kostantini, Rodrigo Alendro, Manuel Lansini, Fransko Mastantuono va boshqa futbolchilar ishtirok etdi. Ushbu o‘yin Seattle shahridagi "Lumen Field" stadionida bo‘lib o‘tdi va "Inter" jamoasi o‘zining kuchli o‘yinini namoyish etdi hamda keyingi bosqichga munosib ravishda yo‘l oldi.

«Интер» выиграл в группе и вышел в 1/8 финала
Команды Милана "Интер" и аргентинского "Ривер Плейт" встретились в последнем матче группового этапа чемпионата мира клубов за путевку в 1/8 финала. Об этом сообщает www.euro-football.ru
В первом тайме команды создали несколько опасных моментов, но не смогли забить гол. Нападающий "Интера" Франческо Эспозито упустил две хорошие возможности.
Во втором тайме преимущество было на стороне "Интера". На 65-й минуте защитник "Ривер Плейт" Лукас Куарта получил прямую красную карточку, пытаясь остановить Генриха Мхитаряна, потеряв последнюю надежду.
После этой ситуации аргентинцы остались в десятером, и на 72-й минуте Эспозито точно пробил в угол ворот после передачи Питера Сучича. В последние минуты игры Алессандро Бастони отправил точный удар из-за пределов штрафной, увеличив счет до 2:0. "Интер" занял первое место в группе, набрав 7 очков, и теперь встретится с командой "Флуминенсе".
"Ривер Плейт" же занял третье место в группе и не прошел в следующий этап. Основной протокол матча таков: "Интер" – "Ривер Плейт" 2:0. Авторы голов: Франческо Эспозито на 72-й минуте и Алессандро Бастони на 90-й минуте.
В составе "Интера" на поле вышли такие футболисты, как Ян Зоммер, Маттео Дармиан, Стефан де Врей, Франческо Ачерби, Алессандро Бастони, Дензел Думфрис, Николо Барелла, Кристиан Аслань, Генрих Мхитарян, Федерико Димарко, Лаутаро Мартинес, Франческо Эспозито. Запасные игроки: Томас Беренбрук, Никола Залевски, Маттео Кокки и другие. В составе "Ривер Плейт" участвовали Франко Армани, Лукас Куарта, Пауло Диас, Маркос Акуня, Максимилиано Меса, Игнасио Фернандес, Матиас Краневиттер, Джорджио Константини, Родриго Алендро, Мануэль Лансини, Франко Мастантуоно и другие футболисты. Этот матч прошел на стадионе "Лумен Филд" в Сиэтле, и команда "Интер" продемонстрировала свою сильную игру, достойно пройдя в следующий этап.