Gvardiola: «Yuventus» hali ham kuchli va xavfli jamoa
“Manchester Siti” bosh murabbiyi Xosep Gvardiola “Yuventus” kuchi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, “Yuventus” har doimgidek kuchli jamoa hisoblanadi. Gvardiola so‘zlariga ko‘ra, avvalgi o‘yinimizdan oldin ham ular shunday kuchga ega edi, hatto o‘sha paytda biz mavsumdagi eng qiyin davrimizni boshdan kechirayotgan edik va g‘alaba qozona olmayotgan edik.
Hozirgi “Yuventus” ham shunday kuchli. Bu so‘zlarni u matbuot anjumanida aytdi. Bugun jamoalar o‘rtasidagi uchrashuv Klublar jahon chempionatining guruh bosqichining uchinchi turidan o‘rin olgan.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 22:00da boshlanadi. E’tiborga molik jihati shundaki, “Manchester Siti” va “Yuventus” o‘tgan dekabr oyida Chempionlar Ligasi umumiy bosqichida Turinda to‘qnash kelgan edi.
O‘sha bahsda g‘alaba “eski sinyora”ning hisobida bo‘lib, ular 2:0 hisobida zafar quchgan. Shuningdek, eslatib o‘tish joizki, mart oyida “Yuventus” bosh murabbiyi lavozimida Tiago Motta o‘rnini Igor Tudor egalladi.
Bu o‘zgarish jamoaning keyingi natijalarida muhim ahamiyatga ega bo‘ldi. Umuman olganda, bugungi o‘yin qiziqarli va murakkab kechishi kutilmoqda.

Гвардиола: «Ювентус» все еще сильная и опасная команда
Главный тренер "Манчестер Сити" Хосеп Гвардиола высказал свое мнение о силе "Ювентуса". Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его словам, "Ювентус" по-прежнему является сильной командой. По словам Гвардиолы, даже перед нашей предыдущей игрой они уже обладали такой силой, даже в то время, когда мы переживали самый сложный период сезона и не могли одержать победу.
Текущий "Ювентус" также так же силен. Эти слова он сказал на пресс-конференции.
Сегодня встреча между командами состоится в рамках третьего тура группового этапа клубного чемпионата мира.
Игра начнется в 22:00 по московскому времени. Примечательно, что "Манчестер Сити" и "Ювентус" встречались в декабре прошлого года в общем этапе Лиги чемпионов в Турине.
В той встрече победа осталась за "старой синьорой", они одержали победу со счетом 2:0. Также стоит отметить, что в марте на посту главного тренера "Ювентуса" Тиаго Мотта сменил Игорь Тудор.
Это изменение сыграло важную роль в последующих результатах команды. В целом, ожидается, что сегодняшняя игра будет интересной и сложной.