Vaskes: Real uchun Red Bullga qarshi qiyin o‘yin bo‘ladi
Madridning "Real" jamoasining hujumga qarshi o‘ynaydigan himoyachisi Lukas Vaskes oldinda kutayotgan raqib – Avstriyaning "Red Bull Zaltsburg" jamoasi haqida fikrlarini bildirgan. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, bu o‘yin ular uchun qiyin sinov bo‘ladi. Jamoalar oldinroq Chempionlar Ligasi doirasida ham uchrashgan va bu borada o‘z tajribalariga asoslanib maydonga yutishga intilgan holda chiqishlarini ta’kidlagan. Mazkur o‘yin jamoalar o‘rtasida jahon klub chempionatining guruh bosqichining uchinchi turi doirasida juma kuni bo‘lib o‘tadi.
O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 04:00 ga belgilangan. "Real" va "Red Bull Zaltsburg" guruhda oldingi o‘yinlarda to‘rt ochko jamg‘argan, ya’ni ikkalasi ham bir xil ochkoga ega.
Shu bilan birga, guruhdagi boshqa o‘yinda "Al-Hilol" va "Pachuka" jamoalari qarama-qarshi maydonga chiqadi. Vaskesning so‘zlariga ko‘ra, jamoa bu o‘yinni jiddiy qabul qilmoqda va g‘alaba qozonish niyatida maydonga tushadi. Ushbu bahs jamoalar uchun katta sinov bo‘lib, kim kuchli ekanligini ko‘rsatadi.

Vaskes: Это будет трудная игра для Реала против Ред Булла
Защитник мадридского "Реала" Лукаса Васкеса высказал свои мысли о предстоящем сопернике – австрийском клубе "Ред Булл Зальцбург". Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Он отметил, что эта игра станет для них серьезным испытанием. Команды уже встречались ранее в рамках Лиги чемпионов и, основываясь на своем опыте, подчеркнули, что выйдут на поле с намерением победить.
Данный матч пройдет между командами в рамках третьего тура группового этапа мирового клубного чемпионата в пятницу.
Время начала игры назначено на 04:00 по московскому времени. "Реал" и "Ред Булл Зальцбург" набрали по четыре очка в предыдущих играх группы, то есть обе команды имеют одинаковое количество очков.
В то же время в другом матче группы встретятся команды "Аль-Хилол" и "Пачука".
По словам Васкеса, команда серьезно относится к этой игре и выйдет на поле с намерением одержать победу. Этот матч станет большим испытанием для команд и покажет, кто сильнее.