Grigoryan: Spercyan katta yutuqlar uchun tayyor
Rossiyalik murabbiy Aleksandr Grigoryan "Krasnodar" klubi yarim himoyachisi va sardori Eduard Spertsyanning Yevropa klubiga o'tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Spertsyan katta ishlar uchun allaqachon tayyor. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Eduard obro‘li takliflarga umid qilishi mumkin va unga eng kuchli variantlar taqdim etiladi. Eduard "Krasnodar" klubining akademiyasida tarbiyalangan.
Hozirgi shartnoma tomonlar o‘rtasida kelasi yil yozda yakunlanadi. Spertsyaning bozor qiymati taxminan 25 million yevroga baholanmoqda. O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida yarim himoyachi 28 ta o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 6 ta golga uzatma berdi.
Bu natijalar uning professional darajadagi o‘sishini ko‘rsatadi va Yevropadagi katta klublarni qiziqtirishi tabiiy. Eduardning kelajagi jamoa va mutaxassislar tomonidan katta umid bilan kutilmoqda.

Григорян: Сперциан готов к большим достижениям
Российский тренер Александр Григорян высказал мнение о том, что полузащитник и капитан клуба "Краснодар" Эдуард Сперцян может перейти в европейский клуб. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его словам, Сперцян уже готов к большим делам. По словам тренера, Эдуард может надеяться на престижные предложения, и ему будут представлены самые сильные варианты. Эдуард воспитан в академии клуба "Краснодар".
Текущий контракт сторон истекает следующим летом. Рыночная стоимость Сперцяна оценивается примерно в 25 миллионов евро. В прошлом сезоне в Российской Премьер-лиге полузащитник провел 28 матчей, забил 11 голов и сделал 6 голевых передач.
Эти результаты показывают его профессиональный рост и естественно привлекают интерес крупных клубов Европы. Будущее Эдуарда ожидается с большими надеждами со стороны команды и специалистов.