Batrakov Yevropaga o'tishi haqidagi mish-mishlarga izoh berdi
Moskvadagi "Lokomotiv" jamoasining yarim himoyachisi Aleksey Batrakov Yevropa klublariga o'tishi mumkinligi haqidagi gap-so‘zlarga munosabat bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U shaxsiy fikricha, "Lokomotiv" bilan shartnomasini uzaytirganini eshitganini aytdi. Batrakovning so‘zlariga ko‘ra, qolgan gaplar faqat mish-mishlardan iborat.
Ehtimol, baʼzi jamoalarda unga qiziqish bor, lekin hozirda u "Loko"ga bo‘lgan ishonchni oqlashga harakat qilmoqda. O‘tgan mavsum Rossiya Premyer Ligasi doirasida Batrakov "Lokomotiv" safida 29 ta o‘yinda maydonga tushdi. 20 yoshli futbolchi 14 ta gol urdi, ularning to‘rttasi penaltilardan bo‘ldi, shuningdek, 7 ta golga uzatma berdi.
Uning jamoa bilan amaldagi shartnomasi 2029 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Transfer qiymati taxminan 12 million yevroga teng deb baholanadi.
Batrakov o‘z faoliyatida barqarorlikni saqlab, yangi yutuqlarga erishishni maqsad qilgan. Uning hozirgi ustuvorligi "Lokomotiv"dagi o‘rnini mustahkamlash va jamoaga foydali bo‘lishdir.

Батраков прокомментировал слухи о своем переходе в Европу
Полузащитник московского "Локомотива" Алексей Батраков прокомментировал слухи о возможном переходе в европейские клубы. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Он заявил, что, по его личному мнению, слышал о продлении контракта с "Локомотивом". По словам Батракова, остальные разговоры - это всего лишь слухи.
Возможно, некоторые клубы проявляют к нему интерес, но в настоящее время он пытается оправдать доверие "Локо".
В прошлом сезоне в рамках Российской Премьер-Лиги Батраков провел 29 матчей за "Локомотив". 20-летний футболист забил 14 голов, из которых четыре с пенальти, а также отдал 7 голевых передач.
Его действующий контракт с командой рассчитан до середины 2029 года. Трансферная стоимость оценивается примерно в 12 миллионов евро.
Батраков ставит целью сохранить стабильность в своей карьере и достичь новых успехов. Его текущий приоритет - укрепить свое место в "Локомотиве" и быть полезным команде.