«Lokomotiv» «Mariupol»ga qarzni to‘lab, taqiqni olib tashlaydi
O‘tgan hafta "Lokomotiv" futbol klubi FIFA tomonidan sanksiyalarga duch keldi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Moskva jamoasiga futbol klubi "Mariupol" oldidagi qarz sababli uchta o‘tish oynasi davomida yangi futbolchilarni ro‘yxatdan o‘tkazish taqiqlandi. Avvalroq CAS "temiryo‘lchilar"ni himoyachi Mark Mampassi tarbiyalash uchun "Mariupol"ga taxminan 65 ming yevro to‘lashga majbur qilgan edi.
"Loko" to‘lovni rad etmagan, faqat mablag‘ kimga va qanday o‘tkazilishi, shuningdek, klub mavjudligi borasida aniqlik kiritishga harakat qilgan. Hozirda "Lokomotiv" direktorlar kengashi raisi Yuri Nagornix "Sport-Express"ga ma’lum qilishicha, "Mariupol"ga pul o‘tkazilishi amalga oshirilgan.
Shunday qilib, yaqin kunlarda "temiryo‘lchilar" ustidan qo‘yilgan transfer taqiqi bekor qilinadi. Bu holat klubning yangi futbolchilarni xarid qilish imkoniyatlarini tiklaydi va jamoaning faoliyatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi.
Qarzning bartaraf etilishi "Lokomotiv"ning xalqaro musobaqalarda ishtirok etishiga ham yordam beradi. Klub rahbariyati va futbolchilar bu jarayonni diqqat bilan kuzatib borayotganini ta’kidlash lozim.

«Локомотив» погасит долг перед «Мариуполем» и снимет запрет
На прошлой неделе футбольный клуб "Локомотив" подвергся санкциям со стороны FIFA. Об этом сообщает www.euro-football.ru
Московской команде было запрещено регистрировать новых футболистов на протяжении трех трансферных окон из-за долга перед футбольным клубом "Мариуполь". Ранее CAS обязал "железнодорожников" выплатить "Мариуполю" около 65 тысяч евро за воспитание защитника Марка Мампаси.
"Локо" не отказался от платежа, а лишь пытался прояснить, кому и как будут переданы средства, а также вопросы существования клуба.
В настоящее время председатель совета директоров "Локомотива" Юрий Нагорных сообщил "Спорт-Экспрессу", что перевод денег "Мариуполю" был осуществлён.
Таким образом, в ближайшие дни будет снят трансферный запрет, наложенный на "железнодорожников". Это позволит клубу восстановить возможности по приобретению новых футболистов и положительно скажется на деятельности команды.
Устранение долга также поможет "Локомотиву" участвовать в международных соревнованиях. Руководство клуба и футболисты внимательно следят за этим процессом.