Batrakov: mavsum yakunlariga oid fikrlar va rejalar
Futbolchi Lokomotiv jamoasidan Aleksey Batrakov o'tgan mavsum natijalari haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U jamoa sifatida yaxshiroq o‘ynashni xohlaganligini va bunga loyiq bo‘lganini ta'kidladi. Batrakovning aytishicha, mavsum davomida barqarorlik va ishonch yetishmadi.
Kelasi mavsumda xatolarni to‘g‘rilashga harakat qilishlarini aytdi. Shaxsiy fikricha, debyut mavsumi uchun o‘zini yomon ko‘rsatmagan deb hisoblaydi. Yarim himoyachi o‘z harakatlarida yanada ishonch hosil qilganini tan oldi, ammo yetakchi sifatida o‘ziga mas’uliyatni olishni o‘rganishi kerakligini ta'kidladi.
O‘tgan mavsum Rossiya chempionatida 20 yoshli Batrakov 29 ta o‘yinda maydonga tushdi, 14 marta raqib darvozasini ishg‘ol qildi va 7 ta golli uzatma berdi. Lokomotiv jamoasi mavsumni oltinchi o‘rinda yakunladi. Ular sovrinli uchlikdan 6 ochko orqada qolishdi.
Umuman olganda, jamoaning natijalari qoniqarli emas, lekin keyingi mavsumda yaxshilanish uchun imkoniyat bor. Batrakov va uning jamoadoshlari bu imkoniyatdan foydalanishga intilmoqda.

Батраков: мысли и планы по итогам сезона
Футболист Алексей Батраков из команды Локомотив высказал свои мысли о результатах прошедшего сезона. Об этом сообщает www.euro-football.ru
Он отметил, что хотел бы играть лучше как команда и что они этого заслуживают. По словам Батракова, в течение сезона не хватало стабильности и уверенности.
Он сказал, что в следующем сезоне постараются исправить ошибки. По его личному мнению, он не показал себя плохо для дебютного сезона. Полузащитник признал, что стал более уверенным в своих действиях, но подчеркнул, что ему нужно научиться брать на себя ответственность как лидеру.
В прошедшем сезоне 20-летний Батраков провел 29 матчей в чемпионате России, забил 14 голов и сделал 7 голевых передач. Команда Локомотив завершила сезон на шестом месте. Они отстали от призовой тройки на 6 очков.
В целом результаты команды неудовлетворительные, но есть возможность для улучшения в следующем сезоне. Батраков и его товарищи по команде стремятся воспользоваться этой возможностью.