Batrakov Lokomotivning bahorgi muvaffaqiyatsizligini tushuntirdi
Lokomotiv jamoasining yarim himoyachisi Aleksey Batrakov o'tgan mavsumning ikkinchi yarmida jamoaning natijasi nega past bo‘lganligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, mavsumning kuz faslida hech kim ulardan katta natija kutmagan. Ammo bahorda barcha jamoadan yaxshiroq o‘yin ko‘rsatishni kutgan.
Makhachkala jamoasi bilan birinchi o‘yinda (1:1) durang natija ularning ruhiyatiga salbiy ta’sir qilgan. Agar g‘alaba qozonganida, mavsum boshqacha kechgan bo‘lar edi, dedi Batrakov. Shuni ta’kidlash kerakki, Rossiya Premyer Ligasi o‘tgan mavsumida Lokomotiv uzoq vaqt uchlikdan joy olgan bo‘lsa-da, yakunda faqat oltinchi o‘rinni egalladi.
Mixail Galaktionov boshchiligidagi jamoa bahor faslidagi 12 turda faqat to‘rtta g‘alaba qozondi. Bu natija jamoaning mavsumning ikkinchi yarmidagi o‘yini uchun asosiy sabab bo‘ldi.
Umuman olganda, mavsumning ikkinchi yarmida natija kutilgandek chiqmadi va bu jamoa uchun qiyinchiliklar keltirdi.

Батраков объяснил весенние неудачи Локомотива
Полузащитник команды Локомотив Алексей Батраков высказал мнение о том, почему результаты команды во второй половине прошлого сезона были низкими. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его словам, осенью никто не ожидал от них больших результатов. Однако весной все ожидали лучшей игры от команды.
Ничья в первом матче с командой Махачкалы (1:1) негативно сказалась на их моральном состоянии. Если бы они одержали победу, сезон сложился бы иначе, сказал Батраков.
Стоит отметить, что в прошлом сезоне Российской Премьер-Лиги Локомотив долгое время занимал место в тройке, но в итоге занял только шестое место.
Команда под руководством Михаила Галактионова одержала всего четыре победы в 12 турах весеннего этапа. Этот результат стал основной причиной игры команды во второй половине сезона.
В целом, результаты во второй половине сезона оказались не такими, как ожидалось, и это принесло трудности для команды.