Sobolev: Zenit va Crvena Zvezda o‘rtasidagi o‘yinga tayyormiz
Yaqin dam olish kunlarida Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi Belgradning "Crvena Zvezda" klubi bilan do‘stona o‘yin o‘tkazadi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Bu musobaqa haqida "ko‘k-oq-siyoh" jamoasi hujumchisi Aleksandr Sobolev o‘z fikrlarini bildirdi. Sobolevning aytishicha, bu do‘stona o‘yin mavsumga tayyorgarlik jarayonida muhim ahamiyatga ega.
U yaxshi raqib kutayotganini va ular bilan o‘ynashni istashini ta’kidladi. Shuningdek, eslatib o‘tish kerakki, yozgi transfer oynasida Serbiya klubi safini Moskvaning "Lokomotiv" jamoasining sobiq himoyachisi Nair Tiknizyan to‘ldirdi. O‘tgan mavsumda Rossiya Premer-ligasida "Zenit" ikkinchi o‘rinni egalladi va chempionlik unvonini "Krasnodar"ga boy berdi. Bu do‘stona o‘yin Sankt-Peterburg klubi uchun mavsum oldi sinovlaridan biri bo‘lib, jamoa o‘z o‘yinini yaxshilash va yangi futbolchilarning jamoaga moslashishini ta’minlash maqsadida ushbu uchrashuvga jiddiy yondashmoqda.
"Zenit" muxlislari uchun bu bahs qiziqarli va muhim bo‘lishi kutilmoqda. Mavsumga tayyorgarlik davomida bunday o‘yinlar futbolchilarning formasi va jamoaviy o‘yin uslubi uchun katta ahamiyat kasb etadi.

Соболев: Мы готовы к игре между Зенитом и Красной Звездой
В ближайшие выходные команда "Зенит" из Санкт-Петербурга проведет товарищеский матч с клубом "Красная звезда" из Белграда. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
О данном матче высказался нападающий "сине-бело-голубых" Александр Соболев. По словам Соболева, этот товарищеский матч имеет важное значение в процессе подготовки к сезону.
Он отметил, что ждет хорошего соперника и хочет сыграть с ними. Также стоит отметить, что в летнее трансферное окно состав сербского клуба пополнил бывший защитник московского "Локомотива" Наир Тикнизян. В прошлом сезоне "Зенит" занял второе место в Российской Премьер-Лиге и уступил титул чемпиону "Краснодару". Этот товарищеский матч станет одним из предсезонных испытаний для клуба из Санкт-Петербурга, команда серьезно подходит к этой встрече с целью улучшить свою игру и обеспечить адаптацию новых футболистов в коллектив.
Для болельщиков "Зенита" это противостояние ожидается интересным и важным. В процессе подготовки к сезону такие матчи имеют большое значение для формы футболистов и командного стиля игры.