Batrakov: Kapitan tasmasini ko‘rib, ko‘proq xavotirlandim
Poytaxtning "Lokomotiv" jamoasi hujumchi yarimhimoyachisi Aleksey Batrakov birinchi bor jamoani kaptan tasmasi bilan maydonga olib chiqqan paytdagi tuyg‘ulari haqida gapirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U kaptan ekanligini ko‘rgach, boshida juda hayajonlanganini aytdi. Keyin esa o‘zini tinchlantirib, unga ishonch bildirgani uchun bu ishonchni oqlash kerakligini tushunganini bildirgan.
Bu esa uning orzu qilgan vaqti ekanligini ta’kidladi. Batrakovning so‘zlariga ko‘ra, bu unga katta mas’uliyat va quvonch bag‘ishlagan.
O‘tgan mavsumda 20 yoshli yarimhimoyachi barcha musobaqalarni hisobga olgan holda jami 37 o‘yinda maydonga tushib, 15 ta gol urgan hamda 10 ta samarali uzatma amalga oshirgan. Uning hozirgi amaldagi mehnat shartnomasi "Lokomotiv" bilan 2029 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
Batrakov jamoa oldidagi majburiyatlarini chuqur his qilmoqda va kelajakda ham o‘zini yanada yaxshilashga intiladi. U futbolchilarga va jamoa muxlislariga ko‘rsatgan yordamlari uchun minnatdorligini bildirdi.
Shuningdek, jamoaning muvaffaqiyatlari uchun o‘z hissasini qo‘shishni davom ettirish niyatida ekanini ta’kidladi.

Батраков: Увидев капитанскую ленту, я стал больше волноваться
Капитан команды "Локомотив" из столицы, полузащитник Алексей Батков рассказал о своих чувствах, когда впервые вышел на поле с капитанской повязкой. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Он сказал, что в начале очень волновался, увидев, что он капитан. Затем, успокоившись, понял, что нужно оправдать доверие, оказанное ему.
Он отметил, что это был момент, о котором он мечтал. По словам Батков, это принесло ему большую ответственность и радость.
В прошлом сезоне 20-летний полузащитник сыграл в 37 матчах во всех турнирах, забив 15 голов и сделав 10 результативных передач. Его текущий трудовой контракт с "Локомотивом" рассчитан до середины 2029 года.
Батков глубоко осознает свои обязательства перед командой и стремится стать еще лучше в будущем. Он выразил благодарность за поддержку, оказанную ему игроками и болельщиками команды.