Batrakov: Lokomotiv chempionlik uchun kurashda qanday o‘zgarishi kerak
Poytaxtning "Lokomotiv" futbolchisi Aleksey Batrakov jamoaning chempionlik uchun nima o‘zgartirishi kerakligi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, eng asosiysi har bir o‘yinda 200 foiz kuch bilan harakat qilishdir. Qanday aniq o‘zgarishlar zarurligi haqida esa o‘zi qaror qila olmaydi.
Batrakovning so‘zlariga ko‘ra, agar o‘tgan mavsumning kuz faslida jamoa yaxshi o‘ynagan bo‘lsa, demak butun mavsumni ham shunday yaxshi o‘tkazishga kuchlari yetadi. O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida "Lokomotiv" oltiinchi o‘rinni egallagan. Jamoa bosh murabbiyi Mixail Galaktionov rahbarligida 30 ta o‘yinda 53 ochko to‘plagan.
Chempionlik uchun belgilangan uchlikdan farq olti ochkoga teng bo‘lgan. Yangi mavsumning birinchi turida "Lokomotiv" o‘z maydonida "Sochi" jamoasini qabul qiladi. Bu o‘yin jamoa uchun muhim bosqich bo‘lib, mavsumdagi natijalarga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.
Shuning uchun futbolchilar va murabbiylar jamoani kuchaytirish ustida ishlashda davom etmoqda. Jamoaning maqsadi aniq – yuqori o‘rinlarga chiqish va chempionlik uchun kurashishdir.

Батраков: Локомотиву как нужно измениться в борьбе за чемпионство
Игрок "Локомотива" из столицы Алексей Батраков высказал свое мнение о том, что команде нужно изменить для чемпионства. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его словам, самое главное — это действовать на 200 процентов в каждой игре. Что именно нужно изменить, он не может решить сам.
По словам Батраква, если команда хорошо играла в осеннем сезоне прошлого года, значит, у них есть силы провести весь сезон так же хорошо. В прошлом сезоне "Локомотив" занял четвертое место в Российской Премьер-Лиге. Под руководством главного тренера Михаила Галактионова команда набрала 53 очка в 30 играх.
Отставание от тройки, установленной для чемпионства, составляет шесть очков. В первом туре нового сезона "Локомотив" примет команду "Сочи" на своем поле. Эта игра станет важным этапом для команды и может повлиять на результаты сезона.
Поэтому футболисты и тренеры продолжают работать над усилением команды. Цель команды ясна — занять высокие места и бороться за чемпионство.