Gabriel Florentinning futbol karerasidagi yangi imkoniyatlari haqida
Argentina yarim himoyachisi Gabriel Florentinning agentligi "Evro-Futbol.Ru" nashriga bergan intervyusida 26 yoshli futbolchining kelajakdagi faoliyati haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentlik vakillari Florentin uchun bir nechta variantlar mavjudligini ta’kidladi. Hozirda ular Argentina klublari bilan muzokaralar olib bormoqda.
Bu futbolchining keyingi faoliyati aynan shu mamlakatda davom etishi mumkinligi haqida dalil bo‘ldi. Eslatib o‘tish joizki, iyun boshida Orenburg klubi hujumchi yarim himoyachi Florentinning jamoani tark etishini e’lon qilgan edi. U Orenburg safida jami 58 o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol urgan va 11 ta golga uzatma bergan.
Bu ko‘rsatkichlar uning jamoadagi faoliyatining samarali bo‘lganidan darak beradi. O‘tgan mavsum Orenburg Rossiya Premyer Ligasi jadvalida 15-o‘rinni egallab, keyingi mavsum uchun chempionatda qolishga muvaffaq bo‘lmagan edi. Shu sababli Florentin uchun yangi jamoada faoliyatini davom ettirish imkoniyati paydo bo‘ldi.
Agentlikning ma’lumotiga ko‘ra, ayni paytda futbolchi uchun turli takliflar ko‘rib chiqilmoqda va ular orasida Argentina klublari ham bor. Kelgusida uning qaysi jamoada o‘ynashi rasmiy ravishda e’lon qilinishi kutilyapti.
Florentinning faoliyati va kelajakdagi rejalari haqida qo‘shimcha ma’lumotlar berilganda, jamoatchilikka xabar qilinadi.

О новых возможностях футбольной карьеры Габриэля Флорентина
Агентство полузащитника Аргентины Габриэля Флорентина в интервью изданию "Евро-Футбол.Ру" сообщило о будущем 26-летнего футболиста. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Представители агентства отметили, что для Флорентина есть несколько вариантов. В настоящее время они ведут переговоры с аргентинскими клубами.
Это стало доказательством того, что дальнейшая карьера этого футболиста может продолжиться именно в этой стране. Стоит напомнить, что в начале июня клуб Оренбург объявил о том, что нападающий полузащитник Флорентин покинет команду. Он сыграл в общей сложности 58 матчей за Оренбург, забил 5 голов и отдал 11 голевых передач.
Эти показатели свидетельствуют о том, что его деятельность в команде была эффективной. В прошлом сезоне Оренбург занял 15-е место в таблице Российской Премьер-Лиги и не смог остаться в чемпионате на следующий сезон. Поэтому у Флорентина появилась возможность продолжить карьеру в новой команде.
По информации агентства, в настоящее время рассматриваются различные предложения для футболиста, среди которых есть и аргентинские клубы. Ожидается, что в будущем будет официально объявлено, в какой команде он будет играть.
Когда будут предоставлены дополнительные сведения о деятельности Флорентина и его будущих планах, общественность будет проинформирована.