“Manchester Siti” bosh murabbiyi Xosep Gvardiola Erling Xolanning gol urishdagi yutuqlari haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Huquq himoyachisi “Shaharliklar”ga Jahon Klub chempionatida “Yuventus”ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda yordam berdi. U zaxiradan maydonga tushgach, tez orada gol urib, jamoasining 5:2 hisobida g‘alaba qozonishida muhim rol o‘ynadi.
Endilikda norvegiyalik futbolchining professional faoliyatida jami 300 ta gol muallifligi qayd etilgan. Gvardiola matbuot xizmatining ta’kidlashicha, murabbiy yosh futbolchini tabriklab, 24 yoshda 300 ta gol urish juda yaxshi natija ekanini aytdi.
U shuningdek, o‘zining futbolchilik faoliyatida 11 yil davomida 11 ta gol urganini ta’kidladi va bu ko‘rsatkichni taqqoslab, yaxshi hujumchilarga hurmatini bildirdi. Erling Xolanning “Manchester Siti” safidagi faoliyati 2023 yil yozidan boshlangan.
Hozirgacha ingliz jamoasi libosida 145 ta o‘yinda maydonga tushib, 123 ta gol urdi. Bu ko‘rsatkich uning jahon futbolidagi o‘rni va salohiyatini aniq ko‘rsatmoqda.

Гвардиола искренне поздравил Холанда с 300 голами
Главный тренер "Манчестер Сити" Хосеп Гвардиола высказал свои мысли о достижениях Эрлинга Холанда в забивании голов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Защитник помог "Горожанам" в матче против "Ювентуса" на Кубке мира клубов. Он вышел на поле с скамейки запасных и вскоре забил гол, сыграв важную роль в победе своей команды со счетом 5:2.
Теперь у норвежского футболиста в профессиональной карьере зафиксировано в общей сложности 300 голов. Гвардиола, по словам пресс-службы, отметил, что тренер поздравил молодого футболиста и сказал, что забить 300 голов в 24 года — это очень хороший результат.
Он также подчеркнул, что за 11 лет своей карьеры забил 11 голов и, сравнив эти показатели, выразил уважение к хорошим нападающим. Карьера Эрлинга Холанда в "Манчестер Сити" началась летом 2023 года.
На данный момент он провел 145 матчей в форме английской команды и забил 123 гола. Этот показатель ясно демонстрирует его место и потенциал в мировом футболе.