Madridning “Real” jamoasi hujumchisi Vinisius Juniyor uzoq vaqt ichida birinchi bor o‘z klubining hisobini ochdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi Jahon klublari chempionati doirasida “Red Bull Zalsburg”ga qarshi o‘yinda 40-daqiqada gol urdi. Bu Vinisiusning “Real” libosida oxirgi ikki yarim oy ichida urgan birinchi goli hisoblanadi.
Uning oldingi goli 16 aprel kuni o‘tkazilgan Chempionlar Ligasi chorak finalining javob o‘yinida Londonning “Arsenal” jamoasiga qarshi bo‘lgan. Shu vaqt davomida futbolchi sakkizta o‘yinda gol ura olmadi. Jami hisobda Vinisius Juniyor bu mavsumda 55 o‘yinda maydonga tushib, 22 ta gol urdi va 18 ta golga uzatma berdi.
Bu natijalar uning maydondagi samaradorligini ko‘rsatadi. LiveResult.ru portali “Real” va “Red Bull Zalsburg” o‘rtasidagi uchrashuvni matnli translyatsiya formatida yoritib bormoqda.
Ushbu o‘yinda Vinisiusning urgan goli jamoasi uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ldi va uning formasi qayta tiklana boshlaganidan darak berdi. Vinisiusning bu gol bilan jamoaga bo‘lgan ishonchi oshishi kutilmoqda.

Винисиус забил гол за "Реал" после долгого времени
Нападающий мадридского «Реала» Винисиус Жуниор впервые за долгое время открыл счет для своего клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист забил гол на 40-й минуте в матче против «Ред Булл Зальцбург» в рамках чемпионата клубов мира. Это первый гол Винисиуса за «Реал» за последние два с половиной месяца.
Его предыдущий гол был забит 16 апреля в ответном матче четвертьфинала Лиги чемпионов против лондонского «Арсенала». За это время футболист не смог забить в восьми матчах. В общей сложности Винисиус Жуниор в этом сезоне провел 55 матчей, забил 22 гола и отдал 18 голевых передач.
Эти результаты показывают его эффективность на поле. Портал LiveResult.ru освещает матч между «Реалом» и «Ред Булл Зальцбург» в текстовом формате.
Этот гол Винисиуса в игре стал важным для команды и свидетельствует о том, что его форма начинает восстанавливаться. Ожидается, что с этим голом уверенность Винисиуса в команде возрастет.