Xabi Alonso Real jamoasining o'yinini yuqori baholadi
Madridning «Real» jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso Jahon klublari chempionatidagi «Red Bull Zaltsburg»ga qarshi o‘yin natijalarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 3:0 hisobida «Real» foydasiga yakunlandi. Jamoa gollarni Vinisius Junior, Federico Valverde va Gonsalo Garsiya kiritishdi.
Bu g‘alabadan so‘ng ispaniyalik jamoa guruh bosqichida birinchi o‘rinni egallab, 1/8 finalga chiqdi. Xabi Alonso matbuot anjumanida o‘yinni shunday tavsifladi: «Men o‘yin natijasidan mamnunman. Bugun barcha futbolchilar to‘p uchun kurashdi.
Jamoaning butunlay himoyalanishi juda muhim. Hozirgi zamonda faqat o‘zini bag‘ishlash orqali futbolda muvaffaqiyatga erishish mumkin.
Biz yaxshi o‘yin ko‘rsatdik va guruhda birinchi bo‘ldik». Shuningdek, 1 iyul kuni «Real» jamoasi pley-offning birinchi bosqichida «Yuventus»ga qarshi maydonga tushadi. Ushbu o‘yin katta ahamiyatga ega bo‘lib, jamoaning keyingi bosqichga chiqishida hal qiluvchi rol o‘ynaydi.

Хаби Алонсо высоко оценил игру Реала
Главный тренер мадридского «Реала» Хаби Алонсо оценил результаты матча против «Ред Булл Зальцбург» на чемпионате мира среди клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счетом 3:0 в пользу «Реала». Команда забила голы через Винисиуса Жуниора, Федерико Вальверде и Гонсало Гарсию.
После этой победы испанская команда заняла первое место в группе и вышла в 1/8 финала. Хаби Алонсо на пресс-конференции описал игру так: «Я доволен результатом матча. Сегодня все футболисты боролись за мяч.
Полная защита команды очень важна. В современном футболе можно добиться успеха только благодаря самоотдаче.
Мы показали хорошую игру и заняли первое место в группе». Также 1 июля команда «Реал» выйдет на поле против «Ювентуса» в первом раунде плей-офф. Этот матч имеет большое значение и сыграет решающую роль в выходе команды на следующий этап.