Gvardiola: Rodri o‘yini jamoaga katta yordam berdi
"Manchester Siti" jamoasi bosh murabbiyi Xosep Gvardiola Ispaniyaning yarim himoyachisi Rodri Ernandesning o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu so‘zlar klub futboli bo‘yicha jahon chempionatida Turinning "Yuventus" jamoasiga qarshi g‘alaba qozonilgach aytildi. Murabbiyning ta’kidlashicha, jamoaga bunday o‘yinchining yo‘qligi juda sezilgan edi. Har qanday jamoa dunyoning eng yaxshi futbolchisiga havas qilmasa, bu odatiy hol emas.
Rodri maydonda to‘p bilan qanday muomala qilishni yaxshi biladi. Gvardiola Rodrining jarohatdan keyin bunday ko‘p o‘yin o‘tkazishini kutmaganini aytadi.
U "Yuventus"ga qarshi juda yaxshi o‘yin namoyish etdi va bu haqiqiy nazorat edi, deya ta’kidlaydi. Eslatib o‘tamiz, "Manchester Siti" va "Yuventus" o‘rtasidagi uchrashuv 26 iyunda bo‘lib o‘tdi. "Shaharliklar" ushbu o‘yinda 5:2 hisobida yirik g‘alabaga erishdi.
Bu natija jamoaning kuchli va muvozanatli o‘yinini tasdiqlaydi. Rodrining maydondagi faolligi va o‘yin nazorati "Manchester Siti"ning g‘alabasida muhim omil bo‘ldi.
Murabbiyning fikricha, bunday futbolchilar jamoani yanada kuchaytiradi va kelajakda ham yutuqlarga erishishda asosiy hisoblanadi.

Гвардиола: Родри игра очень помогла команде
"Манчестер Сити" главный тренер Хосеп Гвардиола высказался о игре испанского полузащитника Родри Эрнандеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эти слова были сказаны после победы над туринским "Ювентусом" в чемпионате мира по клубному футболу. По словам тренера, отсутствие такого игрока в команде было очень заметно. Необычно, если какая-либо команда не завидует лучшему футболисту мира.
Родри хорошо знает, как обращаться с мячом на поле. Гвардиола говорит, что не ожидал, что Родри будет проводить так много игр после травмы.
Он продемонстрировал отличную игру против "Ювентуса", и это было настоящее доминирование, подчеркивает он. Напомним, что встреча между "Манчестер Сити" и "Ювентусом" состоялась 26 июня. "Горожане" одержали крупную победу со счетом 5:2 в этом матче.
Этот результат подтверждает сильную и сбалансированную игру команды. Активность Родри на поле и контроль игры стали важным фактором победы "Манчестер Сити".
По мнению тренера, такие футболисты усиливают команду и являются ключевыми для достижения успехов в будущем.