Vinisius Real bilan kelajak uchun kelishuvga yaqin turibdi
Madridning "Real" klubining qanot himoyachisi Vinisius Juniyor jurnalistlar bilan klubdagi kelajagi haqida suhbat qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning amaldagi shartnomasi 2027 yilgacha mo‘ljallangan, biroq "Real" klubi futbolchi bilan yangi, uzoq muddatli bitim tuzishni xohlamoqda. Manbalarga ko‘ra, tomonlar deyarli kelishuvga erishish arafasida. Vinisius o‘z fikrlarini shunday izhor etdi: "Mening shartnomamda hali ikki yil vaqt bor, lekin men har doim butun faoliyatimni 'Real' bilan buyuk tarix yozishga bag‘ishlashni xohlaganman.
Umid qilamanki, bu jarayon uzoq yillar davom etadi. Men bu klubni juda yaxshi ko‘raman va unga juda ko‘p narsa uchun minnatdorman.
Bosim va tanqidlar men uchun muammo emas. Men 'Real'da bo‘layotgan jarayonlardan, murabbiy va jamoa a’zolaridan juda mamnunman". 24 yoshli futbolchi yaqinda Chempionlar Ligasi guruh bosqichining so‘nggi turida "Red Bull Zalsburg"ga qarshi o‘yinda golli pas va gol muallifi bo‘ldi.
Uning bu o‘yindagi ishtiroki jamoaning 3:0 hisobidagi g‘alabasida muhim rol o‘ynadi. Vinisius kelgusi mavsumlarda ham jamoaga o‘z hissasini qo‘shishni davom ettirishni maqsad qilgan.

Винисиус близок к соглашению с Реалом о будущем
Защитник мадридского "Реала" Винисиус Жуниор поговорил с журналистами о своем будущем в клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его действующий контракт рассчитан до 2027 года, однако "Реал" хочет заключить с футболистом новое долгосрочное соглашение. По информации источников, стороны почти достигли соглашения. Винисиус выразил свои мысли следующим образом: "В моем контракте еще два года, но я всегда хотел посвятить всю свою карьеру написанию великой истории с 'Реалом'.
Надеюсь, этот процесс продлится много лет. Я очень люблю этот клуб и благодарен ему за многое.
Давление и критика для меня не проблема. Я очень доволен процессами, происходящими в 'Реале', тренером и членами команды". 24-летний футболист недавно стал автором голевой передачи и гола в последнем туре группового этапа Лиги чемпионов против "Ред Булл Зальцбург".
Его участие в этом матче сыграло важную роль в победе команды со счетом 3:0. Винисиус нацелен продолжать вносить свой вклад в команду и в следующих сезонах.