Ispaniya yoshlar terma jamoasining yarim himoyachisi Xesus Rodriges Italiyaning "Komо" klubiga o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur futbol insayderi Fabritsio Romano xabariga ko‘ra, Seriya A klubi "Betis" bilan transfer bo‘yicha kelishuvga erishgan. Transfer summasi 22,5 million yevro bo‘lib, unga qo‘shimcha olti million yevro bonuslar ham kiritilgan.
O‘tgan mavsumda 19 yoshli qanot himoyachisi Sevilya klubida 30 ta o‘yin o‘tkazib, uchta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Rodriges Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, La Ligadagi eng tez qadriyati oshgan futbolchilardan biri sifatida tanilgan. Uning bozor qiymati 20 million yevroga oshib, yakuniy bahosi 30 million yevroga yetgan.
"Betis" bilan futbolchi Ispaniya chempionatida oltinchi o‘rinni egallagan va Konferensiyalar ligasi finaligacha yetib borgan. Final o‘yinda jamoa "Chelsi"ga 1:4 hisobida yutqazgan.
Rodrigesning yangi klubi "Komо" unga ishonch bildirgan holda kelajakda yuqori natijalar kutmoqda. Ushbu transfer futbolchining karyerasida yangi bosqich bo‘ladi va uning yanada rivojlanishiga yordam beradi.

«Комо» приобретет испанского футболиста за 22,5 миллиона евро
Полузащитник молодежной сборной Испании Хесус Родригес переходит в итальянский клуб "Комо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации известного футбольного инсайдера Фабрицио Романо, клуб Серии А достиг соглашения о трансфере с "Бетисом". Сумма трансфера составит 22,5 миллиона евро, к которой добавляются еще шесть миллионов евро в виде бонусов. В прошлом сезоне 19-летний защитник провел 30 матчей за клуб "Севилья" и смог забить три гола.
Согласно данным Transfermarkt, Родригес известен как один из самых быстро дорожающих футболистов в Ла Лиге. Его рыночная стоимость возросла до 20 миллионов евро, а окончательная оценка достигла 30 миллионов евро.
С "Бетисом" футболист занял шестое место в чемпионате Испании и дошел до финала Лиги конференций. В финальном матче команда проиграла "Челси" со счетом 1:4.
Новый клуб Родригеса "Комо" выражает ему доверие и ожидает высоких результатов в будущем. Этот трансфер станет новым этапом в карьере футболиста и поможет ему в дальнейшем развитии.