Moskva CSKA jamoasining sobiq bosh murabbiyi Valeriy Gazzaev Rossiya terma jamoalari va klublarining xalqaro maydonga qaytishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘zlarida bu jarayonga faqat ijobiy qarashini ta’kidladi va yaqin kelajakda Rossiya jamoalarining qayta xalqaro musobaqalarda ishtirok etishini orzu qilishini ma’lum qildi. Bu haqda "Match TV" telekanali xabar berdi. Eslatib o‘tamiz, FIFA va UEFA tomonidan qabul qilingan qarorga ko‘ra, Rossiya terma jamoalari va klublari rasmiy musobaqalardan chetlatilgan.
Ushbu cheklov 2022 yil fevral oyidan beri amal qilmoqda. Shu sababli, Rossiya terma jamoasi hozircha faqat do‘stona uchrashuvlarda qatnashishga ruxsat olgan. So‘nggi do‘stona o‘yinda Valeriy Karpinning shogirdlari Belarus terma jamoasiga qarshi 4:1 hisobida g‘alaba qozondi.
FIFA va UEFA Rossiyaning xalqaro maydonga qaytishiga tayyor ekanini bildirgan. Bu holat Rossiya futbolining kelajagi uchun muhim ahamiyatga ega hisoblanadi va futbol ixlosmandlari uchun umidli yangilikdir.

Газзаев: Российские команды скоро вернутся на международную арену
Бывший главный тренер московского ЦСКА Валерий Газзаев высказал мнение о возвращении российских сборных и клубов на международную арену. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что относится к этому процессу только положительно и выразил надежду, что в ближайшем будущем российские команды снова будут участвовать в международных соревнованиях. Об этом сообщила телекомпания "Матч ТВ". Напоминаем, что согласно решению FIFA и UEFA, российские сборные и клубы отстранены от официальных соревнований.
Это ограничение действует с февраля 2022 года. Поэтому российская сборная пока имеет право участвовать только в товарищеских матчах. В последнем товарищеском матче подопечные Валерия Карпина одержали победу над сборной Беларуси со счетом 4:1.
FIFA и UEFA заявили о готовности к возвращению России на международную арену. Это обстоятельство имеет важное значение для будущего российского футбола и является обнадеживающей новостью для футбольных болельщиков.