Silkin: Chavesning og‘ir jarohati «Dinamo» uchun katta yo‘qotish
Moskva "Dinamo" jamoasining sobiq bosh murabbiyi Sergey Silkina "belo-goluboylar" yarim himoyachisi Luis Chavesning tizzasidagi qora chiziq jarohati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O'yinchi jarohatini Meksika terma jamoasi safiga qo'shilgan paytda oldi. Murabbiyning so'zlariga ko'ra, har qanday yaxshi futbolchi jarohat olishi jamoa uchun katta yo'qotish hisoblanadi.
Jarohatlardan hech kim himoyalangan emas. O'tgan mavsumda Rossiya Premer Ligasi doirasida 29 yoshli yarim himoyachi Moskvadagi jamoa uchun 19 ta o'yinda maydonga tushdi.
U uchta gol urdi, to'rtta samarali uzatmani amalga oshirdi va uchta sariq kartochka oldi. 2024/2025 yilgi mavsum yakunida "Dinamo" jamoasi Premer Ligada beshinchi o'rinni egalladi.
Luis Chavesning jarohati jamoa uchun muhim sinov bo'lib qolmoqda, ammo murabbiylar va shifokorlar uning tez orada sog'ayishi uchun barcha zarur choralarni ko'rmoqda. Jamoa muxlislari ham futbolchini qo'llab-quvvatlashda davom etmoqda.

Силкин: Тяжелая травма Чавеса — большая потеря для «Динамо»
Бывший главный тренер московского «Динамо» Сергей Силкина высказался о травме полузащитника «бело-голубых» Луиса Чавеса, полученной им на колене. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игрок получил травму, когда присоединился к сборной Мексики. По словам тренера, любая травма хорошего футболиста является большой потерей для команды.
Никто не застрахован от травм.
В прошлом сезоне в рамках Российской Премьер-Лиги 29-летний полузащитник выходил на поле 19 раз за московскую команду.
Он забил три гола, сделал четыре результативные передачи и получил три желтые карточки. По итогам сезона 2024/2025 «Динамо» заняло пятое место в Премьер-Лиге.
Травма Луиса Чавеса остается важным испытанием для команды, однако тренеры и врачи принимают все необходимые меры для его скорейшего выздоровления. Фанаты команды также продолжают поддерживать футболиста.