RFS Rossiya va Eron jamoalari o‘rtasida o‘yin haqida gapirdi
Maksim Mitrofanov, Rossiya Futbol Sotsialistik Federatsiyasi (RFS) bosh kotibi, Rossiya va Eron terma jamoalari o‘rtasida do‘stlik uchrashuvini tashkil etish imkoniyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, bunday o‘yinning o‘tkazilishi mumkin va bu o‘yin Rossiyada bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan. Hozircha rasmiy tasdiq yo‘q, biroq umid qilamizki, uchrashuv o‘tkaziladi.
Bu haqda Mitrofanov "Chempionat" nashriga bergan intervyusida gapirdi. Eslatib o‘tamiz, Rossiya terma jamoasi FIFA va UEFAning qo‘shma qarori bilan xalqaro musobaqalardan chetlashtirilgan.
Shuning uchun Valeriy Karpinning jamoasi faqat do‘stlik uchrashuvlarini o‘tkazishga haqli. So‘nggi do‘stlik o‘yinida rossiyalik futbolchilar Belorussiya jamoasiga qarshi 4:1 hisobida katta g‘alabaga erishdi.
Ushbu vaziyat Rossiya futboli uchun muhim sinov bo‘lib, jamoa o‘zini doimiy ravishda sinab ko‘rmoqda va kelajakda xalqaro maydonda yana faol qatnashishni istaydi. Do‘stlik uchrashuvlari esa futbolchilarga o‘z mahoratini oshirish va jamoa sifatida yaxshilanish uchun imkon yaratadi.
Rossiya va Eron o‘rtasidagi uchrashuv futbol ixlosmandlari tomonidan qiziqish bilan kutib olinmoqda.

RFS поговорил об игре между командами России и Ирана
Максим Митрофанов, генеральный секретарь Российского футбольного социалистического федерации (РФС), высказал мнение о возможности организации товарищеского матча между сборными России и Ирана. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, такой матч может состояться, и он запланирован в России. Пока официального подтверждения нет, но мы надеемся, что встреча состоится.
Об этом Митрофанов сказал в интервью изданию "Чемпионат". Напоминаем, что сборная России отстранена от международных соревнований по совместному решению FIFA и UEFA.
Поэтому команда Валерия Карпина имеет право проводить только товарищеские матчи. В последнем товарищеском матче российские футболисты одержали крупную победу над сборной Беларуси со счетом 4:1.
Эта ситуация является важным испытанием для российского футбола, и команда постоянно проверяет себя и хочет в будущем снова активно участвовать на международной арене. Товарищеские матчи дают игрокам возможность улучшить свои навыки и развиваться как команде.