Madridning "Real" klubi ingliz yarim himoyachisi Jyuda Bellingemni uzoq muddat yo‘qotishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu uning yelkasi bo‘yicha rejalashtirilgan jarrohlik amaliyoti sabab bo‘ladi. AS nashrining ma’lumot berishicha, futbolchi klub xalqaro chempionati tugagach, ya’ni 2025 yilda jarrohlik operatsiyasidan o‘tadi.
Operatsiya sabab Bellingem "Qirollik" klubining taxminan o‘nta o‘yinini o‘tkazib yuborishi mumkin. Uning to‘liq tiklanishi uch oy atrofida davom etadi, va futbolchining maydonga qaytishi oktyabr oyida rejalashtirilgan. O‘tgan yilgi Ispaniya chempionatida 21 yoshli yarim himoyachi jami 31 o‘yin o‘tkazdi.
U o‘z hisobiga to‘qqizta gol yozdirib qo‘ygan, shulardan biri jarima zarbasidan kiritilgan. Bundan tashqari, Bellingem sakkizta gol pasini amalga oshirdi.
Uning jamoasi uchun muhim o‘yinchilaridan biri sifatida hisoblanadi. Jarrohlik operatsiyasi va undagi tiklanish davri futbolchining jismoniy holatini yaxshilashga qaratilgan bo‘lib, uning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim ahamiyatga ega.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi munosabatlar barqarorligi saqlanmoqda va "Real" jamoasi bu jarayonda Bellingemga to‘liq qo‘llab-quvvatlashni ko‘rsatmoqda.

Команда Реала останется без Беллингема до октября
Мадридский клуб "Реал" может надолго потерять английского полузащитника Джуда Беллингема. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это связано с запланированной операцией на его плече. По данным издания AS, футболист пройдет операцию после завершения международного чемпионата клуба, то есть в 2025 году.
Из-за операции Беллингем может пропустить около десяти матчей "Королевского" клуба. Его полное восстановление займет около трех месяцев, и возвращение футболиста на поле запланировано на октябрь. В прошлом сезоне чемпионата Испании 21-летний полузащитник провел в общей сложности 31 матч.
Он забил девять голов, один из которых был с пенальти. Кроме того, Беллингем сделал восемь голевых передач.
Он считается одним из ключевых игроков своей команды. Операция и период восстановления направлены на улучшение физического состояния футболиста и имеют важное значение для его будущих успехов.
Отношения между клубом и футболистом остаются стабильными, и команда "Реал" полностью поддерживает Беллингема в этом процессе.