Klublar jahon chempionati guruh bosqichining uchinchi turida "Manchester Siti" va Turinning "Yuventus" jamoalari bahs olib bordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Xosep Gvardiola boshchiligidagi "Manchester Siti" o‘yinda 5:2 hisobida katta g‘alabaga erishdi. Bu g‘alaba ayniqsa ahamiyatlidir, chunki "shaharliklar" tarixda ilk bor "qadimiy sinyora" darvozasiga besh marta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Oldinroq inglizlar Italiya grandiga bitta golni ham ortiqcha urolmagan edi. Ushbu natija bilan "Manchester Siti" o‘z guruhida birinchi o‘rinni egallab, kelasi bosqichga yo‘l oldi. 2025 yilda AQShda bo‘lib o‘tadigan klub jahon chempionati pley-off bosqichida Gvardiola jamoasi 1/8 finalda Saudiya Arabistonining "Al-Hilol" jamoasi bilan kuch sinashadi.
Bu uchrashuv muxlislar uchun qiziqarli va muhim bo‘lishi kutilmoqda. "Manchester Siti"ning yuqori o‘yin ko‘rsatishi va natijaviyligining oshishi ularni musobaqada asosiy favoritlardan biriga aylantirmoqda.

Манчестер Сити забил рекордный гол против Ювентуса
Клуб провел матч третьего тура группового этапа клубного чемпионата мира, в котором встретились команды "Манчестер Сити" и туринского "Ювентуса". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Под руководством Хосепа Гвардиолы "Манчестер Сити" одержал крупную победу со счетом 5:2. Эта победа особенно важна, так как "горожане" впервые в истории смогли забить пять голов в ворота "старой синьоры".
Ранее англичане не могли забить даже один гол итальянскому гранду. С этим результатом "Манчестер Сити" занял первое место в своей группе и вышел в следующий этап. В плей-офф клубного чемпионата мира, который пройдет в 2025 году в США, команда Гвардиолы встретится в 1/8 финала с командой Саудовской Аравии "Аль-Хилаль".
Этот матч ожидается как интересный и важный для болельщиков. Высокий уровень игры и результативность "Манчестер Сити" делают их одним из основных фаворитов турнира.