Naumov: Chavezning yo‘qligi «Dinamo»ga qiyinchilik tug‘diradi
Toshkentning sobiq prezidenti Nikolay Naumov "Dinamo" jamoasining meksikalik yarim himoyachisi Luis Chaves jarohat olgani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi milliy terma jamoa safida tizzaning oldingi kesuvchi bog‘lamida jarohat oldi. Naumovning so‘zlariga ko‘ra, klub uchun futbolchilarni terma jamoalarga jo‘natish doimo muammo hisoblanadi.
Chavesning yo‘qligi "Dinamo" jamoasining keyingi mavsumga tayyorgarligiga salbiy ta’sir ko‘rsatadi. O‘tgan mavsum Rossiya chempionatining birinchi divizionida 29 yoshli yarim himoyachi 19 o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va to‘rtta golli uzatmaga mualliflik qildi.
"Dinamo" esa turnir jadvalida beshinchi o‘rinni egalladi. Bu jarohat klub uchun og‘ir zarba bo‘lib, futbolchining tezda sog‘ayishi jamoaning kelgusi muvaffaqiyatlari uchun juda muhimdir.
Terma jamoadan qaytgan futbolchilarni sog‘lom holda saqlash va ularni jarohatlardan himoya qilish uchun klub mutasaddilari alohida e’tibor qaratishi lozim. Shuningdek, murabbiylar tarkibni qayta ko‘rib chiqib, zarur bo‘lsa yangi o‘yinchilarni safga qo‘shish ustida ishlashlari kerak.
Futbolchilar sog‘lig‘iga doimiy nazorat va zamonaviy tibbiy yordam ko‘rsatilishi klubning asosiy vazifalaridan biridir. Luis Chavesning jarohati haqida yangiliklar doimiy ravishda kuzatilmoqda va uning tez orada maydonga qaytishi umid qilinmoqda.

Наумов: Отсутствие Чавеса создаст трудности для «Динамо»
Бывший президент Ташкента Николай Наумов высказал мнение о том, что мексиканский полузащитник «Динамо» Луис Чавес получил травму. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист получил травму в передней крестообразной связке колена в составе национальной сборной. По словам Наумова, отправка игроков в сборные всегда является проблемой для клуба.
Отсутствие Чавеса негативно скажется на подготовке команды «Динамо» к следующему сезону. В прошлом сезоне 29-летний полузащитник провел 19 матчей в первом дивизионе чемпионата России, забил три гола и сделал четыре голевые передачи.
«Динамо» заняло пятое место в турнирной таблице. Эта травма является тяжелым ударом для клуба, и быстрое выздоровление футболиста крайне важно для будущих успехов команды.
Руководство клуба должно уделять особое внимание поддержанию здоровья футболистов, возвращающихся из сборной, и защите их от травм. Также тренеры должны пересмотреть состав и, если необходимо, работать над привлечением новых игроков.
Постоянный контроль за здоровьем футболистов и предоставление современного медицинского обслуживания является одной из основных задач клуба. Новости о травме Луиса Чавеса постоянно отслеживаются, и ожидается, что он скоро вернется на поле.