Jerebovka Kubka Rossii gruppasi 29 iyunda bo‘ladi
Rossiya futbol ittifoqi (RFS) bosh kotibi Maksim Mitrofanov Rossiya Kubogi guruh bosqichi o‘yinlari uchun pley-off poytaxt ligasi yo‘li bo‘yicha olib boriladigan pley-off jarayonini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mitrofanovning so‘zlariga ko‘ra, ushbu tadbir yaqinlashib kelayotgan yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi. U 29 iyun kuni guruh bosqichi uchun pley-off jarayoni tashkil etilishini aytdi.
Shundan so‘ng, RPL bilan birgalikda pley-off natijalarini hisobga olib, o‘yinlar jadvali tezda tuziladi.
O‘tgan mavsum Rossiya Kubogini Moskvadagi CSKA jamoasi qo‘lga kiritgan. Superfinal o‘yinida CSKA va Rostov jamoalari 0:0 hisobida durang o‘ynashganidan so‘ng, penaltilar seriyasida CSKA g‘olib chiqqan.
Bundan tashqari, 12 iyul kuni Rossiya Superkubogi uchun o‘yin bo‘lib o‘tadi. Ushbu o‘yinda CSKA va Krasnodar jamoalari o‘zaro kuch sinashadi.
Yaqin kunlarda o‘tkaziladigan pley-off jarayoni Rossiya kubogining keyingi bosqichlariga yo‘l ochadi.
Rasmiy manbalarga ko‘ra, ushbu o‘yinlar Rossiya futbolining muhim qismidir va muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda. O‘yinlarning aniq vaqti va joyi haqida qo‘shimcha ma’lumotlar yaqin kunlarda e’lon qilinadi.

Жеребьевка Кубка России группы состоится 29 июня
Российский футбольный союз (РФС) генеральный секретарь Максим Митрофанов объявил о процессе плей-офф, который будет проходить по пути столичной лиги для игр группового этапа Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Митрофанова, данное мероприятие состоится в ближайшее воскресенье. Он сообщил, что 29 июня будет организован процесс плей-офф для группового этапа.
После этого, совместно с РПЛ, на основе результатов плей-офф будет быстро составлено расписание игр. В прошлом сезоне Кубок России завоевала команда ЦСКА из Москвы. В суперфинале команды ЦСКА и Ростов сыграли вничью 0:0, после чего в серии пенальти победу одержал ЦСКА.
Кроме того, 12 июля пройдет игра за Суперкубок России. В этом матче команды ЦСКА и Краснодар будут соперничать друг с другом. Процесс плей-офф, который пройдет в ближайшие дни, откроет путь к следующим этапам Кубка России.
По официальным источникам, эти игры являются важной частью российского футбола и с большим интересом ожидаются болельщиками. Дополнительная информация о точном времени и месте проведения игр будет опубликована в ближайшие дни.