Moskva «Torpedo» klubi o‘zining rasmiy saytida yangi bosh direktor nomini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu lavozimga Sergey Sinyaev tayinlandi. So‘nggi yillarda u klubda sport obyektlarini boshqaruvchi sifatida faoliyat yuritgan.
Oldinroq Sinyaev «Astrakhan» va «Volgar» klublarida rahbarlik lavozimlarida ishlagan. Avvalgi bosh direktor Valeriy Skorodumov edi. Yaqinda u ikki oy muddatga qamoqqa olingan, bu vaqtinchalik ehtiyot chorasi sifatida belgilangan.
Skorodumov sudyani pora bilan sotib olishga urinishda gumon qilinmoqda. Shuni ta’kidlash kerakki, «Torpedo» joriy yil bahorida Rossiya Premer-ligasiga qaytdi. Klub o‘z tarixiy mavqeini mustahkamlashga intilmoqda.
Sergey Sinyaev yangi lavozimda jamoani yanada rivojlantirish va sport infratuzilmasini yaxshilashga katta hissa qo‘shadi deb umid qilinmoqda. Klub rahbariyati va muxlislar yangi bosh direktor bilan aloqalarni mustahkamlab, kelgusi musobaqalarda muvaffaqiyatlarga erishishga tayyorlanmoqda.

Москва, клуб «Торпедо» на своем официальном сайте объявил имя нового генерального директора. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На эту должность назначен Сергей Синяев. В последние годы он работал в клубе в качестве управляющего спортивными объектами.
Ранее Синяев занимал руководящие должности в клубах «Астрахань» и «Волгарь». Предыдущим генеральным директором был Валерий Скородумов. Недавно он был арестован на два месяца, что было назначено как временная мера пресечения.
Скородумов подозревается в попытке подкупа судьи. Следует отметить, что «Торпедо» вернулось в Российскую Премьер-Лигу весной этого года. Клуб стремится укрепить свои исторические позиции.
Ожидается, что Сергей Синяев внесет значительный вклад в дальнейшее развитие команды и улучшение спортивной инфраструктуры на новой должности. Руководство клуба и болельщики готовятся укрепить связи с новым генеральным директором и добиваться успехов в предстоящих соревнованиях.