23-dekabr: O‘zbekistonda salqin va barqaror ob-havo
O‘tgan yillardagi taniqli futbolchi Andrey Kanchelskis Rossiya chempionatining keyingi mavsumi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Manchester Yunayted” sobiq o‘yinchisi, chempionlik uchun asosiy da’vogar hamon “Zenit” bo‘lib qolmoqda. Shu bilan birga, Kanchelskis “Spartak”dan mavsumni yaxshi boshlashini kutmoqda. Uning aytishicha, Rossiya futbolida kuchlar nisbati katta o‘zgarishlarga uchramagan.
“Zenit” yangi mavsumda ham chempionlik uchun asosiy nomzod hisoblanadi. “Spartak” haqida gapirarkan, Kanchelskis “qizil-oq” jamoasi Rossiya Premer Ligasi dastlabki besh turida yaxshi o‘ynab, yaxshi natijalar ko‘rsatishini ta’kidladi. Kanchelskis shuningdek, “Spartak” har doim mavsum boshida kuchli o‘yin namoyish etishini, lekin keyinchalik chempionlik uchun kurash haqida gap-so‘zlar boshlanishiga qaramay, oxir-oqibat natija kutilgan darajada bo‘lmasligini qayd etdi. Rossiya chempionatining yangi mavsumi boshlanishiga taxminan uch hafta qoldi.
Joriy chempionlik unvoni “Krasnodar” jamoasi zimmasida bo‘ladi. Shu bois futbol ixlosmandlari yangi mavsumda qiziqarli va kuchli bahslarni kutmoqda.

Канчельскис: Спартак в первых турах будет лидером
Известный футболист Андрей Канчельскис высказал свое мнение о следующем сезоне чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, бывший игрок "Манчестер Юнайтед" по-прежнему является основным претендентом на чемпионство "Зенит". В то же время Канчельскис ожидает, что "Спартак" хорошо начнет сезон. Он отметил, что в российском футболе соотношение сил не претерпело значительных изменений.
"Зенит" по-прежнему считается основным кандидатом на чемпионство в новом сезоне. Говоря о "Спартаке", Канчельскис подчеркнул, что "красно-белые" покажут хорошую игру и хорошие результаты в первых пяти турах Российской Премьер-Лиги. Канчельскис также отметил, что "Спартак" всегда демонстрирует сильную игру в начале сезона, но, несмотря на разговоры о борьбе за чемпионство, в конечном итоге результат может не соответствовать ожиданиям. До начала нового сезона чемпионата России осталось примерно три недели.
Текущий титул чемпиона будет у команды "Краснодар". Поэтому футбольные болельщики ожидают интересных и напряженных матчей в новом сезоне.