Olivye Jiru 30 iyundan so‘ng "Lill"ga o'tadi
Olivye Jiru MLSdagi faoliyatini yakunlagach, "Lill" klubiga o‘tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
38 yoshli hujumchi "Los-Anjeles" bilan 2025 yil oxirigacha mo‘ljallangan shartnomani erta bekor qilish bo‘yicha kelishuvga erishdi. ESPN xabariga ko‘ra, fransiyalik futbolchi 30 iyunda "Vankuver"ga qarshi o‘tkaziladigan oxirgi o‘yinda maydonga tushadi.
Shundan so‘ng u Fransiyaga jo‘nab, "Lill" bilan yangi shartnoma imzolashi kutilmoqda. Jiru joriy MLS mavsumida jami 10 ta uchrashuvda maydonga tushib, 3 ta gol urdi va 1 ta golga uzatmani amalga oshirdi.
Uning "Lill"ga qaytishi klub uchun katta qo‘shma kuch bo‘lib, hujum chizig‘ini mustahkamlashda muhim rol o‘ynashi kutilmoqda. Futbolchining tajribasi va mahorati yangi jamoasiga katta foyda keltirishi aniq.

Оливье Жиру перейдет в "Лил" после 30 июня
Оливье Жиру близок к переходу в клуб 'Лил' после завершения своей карьеры в MLS. Об этом сообщает Euro-football.ru.
38-летний нападающий достиг соглашения о досрочном расторжении контракта с 'Лос-Анджелесом', который был рассчитан до конца 2025 года. По данным ESPN, французский футболист выйдет на поле в последнем матче против 'Ванкувера' 30 июня.
После этого он ожидается в Франции, где планируется подписать новый контракт с 'Лил'. Жиру в текущем сезоне MLS провел в общей сложности 10 матчей, забил 3 гола и сделал 1 голевую передачу.
Его возвращение в 'Лил' ожидается как значительное усиление для клуба и важная роль в укреплении атакующей линии. Опыт и мастерство футболиста, безусловно, принесут большую пользу новой команде.