Tedeev: Dzyuba bilan shartnoma jamoaga baxt keltirdi
«Akron» jamoasining bosh murabbiyi Zaur Tedeev hujumchi Artyom Dzyuba bilan shartnoma uzaytirilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu jamoa murabbiylar shtabi uchun katta baxtdir. Shuningdek, Tedeevning so‘zlariga ko‘ra, Dzyuba bilan ham, u holda ham «Akron» ikki xil jamoa bo‘lib qoladi.
Bu fikrlar bilan u «Sport-Express» nashriga intervyu berdi. Artyom Dzyuba 2024 yil sentyabr oyida «Akron» jamoasiga qo‘shildi.
U darhol jamoaning yetakchilaridan biriga aylandi. Shu bilan birga, «Akron» o‘zining Premyer-ligadagi debyut mavsumini oldindan xavfsiz saqlab qoldi va qo‘shimcha o‘yinlarga chiqmaslikka erishdi.
Mavsum yakunida Dzyuba jamoa bilan shartnomani yana bir yilga uzaytirdi. Shunday qilib, «Akron» va Dzyuba o‘rtasidagi hamkorlik davom etmoqda va bu jamoaning kelgusidagi muvaffaqiyatlari uchun muhim omil bo‘lib xizmat qilmoqda.
Bosh murabbiy Tedeevning so‘zlariga ko‘ra, Dzyuba jamoaga katta kuch va tajriba olib kelmoqda. Bu esa jamoaning umumiy natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi.

Тедеев: Контракт с Дзюбой принес счастье команде
Главный тренер команды «Акрон» Заур Тедеев высказал мнение о продлении контракта с нападающим Артемом Дзюбой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, это большое счастье для тренерского штаба команды. Также, по словам Тедеева, с Дзюбой и без него «Акрон» останется двумя разными командами.
С этими мыслями он дал интервью изданию «Спорт-Экспресс». Артем Дзюба присоединился к команде «Акрон» в сентябре 2024 года.
Он сразу стал одним из лидеров команды. При этом «Акрон» заранее обеспечил безопасность своего дебютного сезона в Премьер-лиге и добился того, чтобы не выходить на дополнительные игры.
В конце сезона Дзюба продлил контракт с командой еще на один год. Таким образом, сотрудничество между «Акроном» и Дзюбой продолжается и служит важным фактором для будущих успехов команды.
По словам главного тренера Тедеева, Дзюба приносит команде большую силу и опыт. Это положительно скажется на общих результатах команды.