Matbuotda "Spartak" klubi "Marsel" bilan yarim himoyachi Azzedin Unay transferi bo‘yicha kelishuvga erishgani haqida ma’lumotlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbarlari ushbu kelishuv summasini 12 million yevro miqdorida belgilashgan. Biroq, 25 yoshli marokashlik futbolchi hali o‘z qarorini bildirmagan.
Shu bilan birga, Metaratings sayti xabariga ko‘ra, Unayning "Spartak"ga o‘tishi amalga oshmasligi ham mumkin. "Marsel" klubi moliyaviy kafolatlar talab qilmoqda.
Xalqaro pul o‘tkazmalariga qo‘yiladigan mumkin bo‘lgan cheklovlar tufayli "Spartak" transfer to‘lovini amalga oshirishda qiyinchiliklarga duch kelishi mumkin. Hozirda "Spartak" yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Premyer-liga birinchi turida Dejan Stankovich qo‘l ostidagi jamoa o‘z maydonida Makhachkala shahrining "Dinamo" klubiga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Jamoa yangi mavsumda muvaffaqiyatga erishish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda.
Bu transfer jarayoni jamoaning kelgusi faoliyatiga sezilarli ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Futbol muxlislari va mutaxassislar bu boradagi yangiliklarni diqqat bilan kuzatib borishmoqda.

Трансфер Уная в Спартак может задержаться из-за финансовых проблем
В прессе появились сообщения о том, что клуб "Спартак" достиг соглашения с "Марселем" по трансферу полузащитника Аззедина Уная. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство клуба установило сумму этого соглашения в размере 12 миллионов евро. Однако 25-летний марокканский футболист пока не принял решение.
В то же время, по информации сайта Metaratings, переход Уная в "Спартак" может не состояться. Клуб "Марсель" требует финансовых гарантий.
Из-за возможных ограничений на международные денежные переводы "Спартак" может столкнуться с трудностями при осуществлении трансферного платежа. В настоящее время "Спартак" готовится к новому сезону.
В первом туре Премьер-лиги команда под руководством Деяна Станковича проведет матч на своем поле против клуба "Динамо" из Махачкалы. Команда использует все возможности для достижения успеха в новом сезоне.
Ожидается, что этот трансферный процесс окажет значительное влияние на дальнейшую деятельность команды. Футбольные болельщики и специалисты внимательно следят за новостями в этой области.